Kas jus laiko, kai neturit laiko? (0)

organizatorių nuotr.

organizatorių nuotr.

Pastebima, kad pasibaigus didžiosioms žiemos šventėms žmogų aplanko slogios nuotaikos. Dar prieš akimirką žėrėjusį karnavališkų dekoracijų pasaulį nubraukia nauji metai. Tarsi baltas lapas prieš akis klojasi spindėdamas sniegas, o šitoks švarumas bado akis… ir sąžinę, kad esi išsitepęs tingumu (o gal tiesiog persivalgęs). Ir nežinai, žmogau, kur dėtis, ypač kai lietuviška žiema šiandien balta tik atvirukuose. Vis viena jauti, kad privalai tą baltą vaizduotės lapą prirašyti – neva bandydamas nusverti sunkų pošventinį skrandį, imi sau žadėti, dar daugiau – kurpti metų planus, kad kiekvieną dieną padarysi (bent) po vieną gerą darbą, pradėsi sportuoti, imsi sveikai maitintis, visus pamilsi… ir tapsi beveik beveik tobulas, ak!

Jeigu liko vietos tokiame plane, pravartu pažymėti dar vieną punktą – perskaitysiu knygą, o gal net ir ne vieną. Tačiau reikia nepamiršti, kad geros knygos paieškos užtrunka. Be abejo, kaip liūdnos nuotaikos priežastį nustatys psichologas, taip gerą knygą išsirinkti gali padėti bibliotekininkas. Taip, bet jeigu pastarasis atvejis atrodys per daug senamadiškas – padės garsios Lietuvos asmenybės – Martynas Starkus, Agnė Kuzmickaitė, Makalius, Ilja Laursas, Valentinas Masalskis, Sigutė Ach, Renata Šerelytė, Jurga Šeduikytė, Kristina Sabaliauskaitė, Rytis Zemkauskas, Rūta Meilutytė, Audrius Stonys, muzikos grupių „Liūdni slibinai“ ir „G&G Sindikatas“ nariai. Šie tikrai daugeliui gerai žinomi žmonės ne tik patars, ką, jų nuomone, verta perskaityti, bet ir pasidalys mintimis apie knygas bei skaitymą, atskleis, kuris kūrinys jiems labiausiai įsiminė vaikystėje ar tapo viso gyvenimo knyga, prabils nepamirštamų istorijų herojų lūpomis. Nereikėtų pulti jiems skambinti, rašyti laiškų ar kitu būdu užgriūti klausimais „Ką man skaityti?“ – visi atsakymai jau pateikti parodoje „Asmenybė ir knyga“, kuri šiuo metu Jūsų laukia Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje.

Sužadinti apetitą valgyti yra paprasčiau negu norą skaityti, tačiau skaitymo ir knygų „receptais“ pasidalijusios asmenybės šią nuomonę beveik paneigia. Pasirodo, net ir veiklios, gražios ir protingos, televizorių ekranuose pasirodančios šalies žvaigždės turi laiko skaityti! Tiems, kas nesuprato – pastaroji mintis pasakyta ironiškai, vien jau todėl, kad neretas teigia ir teisinasi, kad neskaito tik todėl, kad neturi laiko, nors tuo pat metu tvirtina, kad skaitymas labai naudingas užsiėmimas ir kad tikrai nepaleistų knygos iš rankų, jeigu tik tam turėtų… laiko? Kas juos taip laiko? Pavyzdžiui, laiko radusi Jurga Šeduikytė neseniai perskaitė Edgaro Alano Poe apsakymus, Sigutės Ach viena paskutiniųjų knygų – Fiodoro Dostojevskio romanas „Idiotas“. Įsimintiniausia Rūtos Meilutytės knyga, kaip ir Aistės Lasytės iš grupės „Liūdni slibinai“, yra Antuano de Sent Egziuperi apsakymas „Mažasis princas“. O Martynas Starkus galėtų nesustodamas cituoti Jaroslavo Hašeko „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykius“. Grupės „G&G Sindikatas“ nariui Svarui labiausiai įsiminusi literatūrinė citata – „Tie, kas rašo, gyvens amžinai“, todėl ne veltui jis kiekvienam rekomenduoja perskaityti „Alchemiką“, „Meistrą ir Margaritą“ ir…

Visa kita tegu lieka paslaptyje iki tol, kol patys aplankysite parodą, juk ir liaudies išmintis sako – geriau pamatyti vieną kartą negu šimtą kartų išgirsti. „Muzikytė tirli pirli“ – skamba Renatos Šerelytės galvoje, nusibodus klausyti, kai kas nors ilgai ir gražiai šneka. Tad net jeigu ir neketinate patys skaityti – pamankštinti kojas ir atvykti į biblioteką sveika.
Pabaigai dar kartą. 2015-ųjų metų planas: NUMERIS VIENAS – aplankyti parodą „Asmenybė ir knyga“, kuri tikrai padės išsirinkti, kokias knygas verta perskaityti šiais metais.

Iki vasario 10 dienos paroda eksponuojama Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje, Radastų g. 2, IV a. fojė. Vėliau ekspozicija keliaus į kitas Kauno bei Lietuvos miestų bei miestelių erdves, tad jeigu nespėsi aplankyti – sek informaciją tinklapyje.
Ir kai niekas nelaikys – paimk į rankas knygą, kurią rekomenduoja…

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė