Druskininkų kaimiškųjų vietovių bendruomenėms – išskirtinės skulptūros (0)

Jovaisu km Druskininku r. Kavaliausko Vilke_druskininkai.lt

Jovaišių bendruomenės namų sieną papuošė J. Kavaliausko sukurta vilkė | druskininkai.lt nuotr.

Nuo šiol Druskininkų kaimiškąsias vietoves puošia originalios skulptūros, simbolizuojančios kiekvienos bendruomenės identitetą ir išskirtinumą. Skulptūros – Druskininkų vietos veiklos grupės (VVG) teritorinio projekto, įgyvendinto kartu su Lazdijų vietos veiklos grupe, rezultatas. Iš viso pastatyta 10 išskirtinių skulptūrų. Jas sukūrė Druskininkų krašto menininkai.

Kaimiškosiose vietovėse apsilankęs ir visus menininkų darbus apžiūrėjęs Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas džiaugėsi, kad savivaldybės kaimiškų vietovių bendruomenės yra darnios ir veiklios.

„Savivaldybėje esančios kaimiškosios bendruomenės tampa vis aktyvesnės – įgyvendina projektus, organizuoja šventes, įgyvendina išsikeltus tikslus, visai neseniai visas jas papuošė menininkų sukurti darbai. Džiugu, kad bendruomenės turi įrengtus arba jau beveik baigiamus įrengti pastatus, skirtus įvairioms bendruomenės veikloms. Maždaug po metų bus įrenti visi bendruomenių namai – tarp jų yra ir iš naujo atgimsiančių dvarų“, – sakė R. Malinauskas.

Straciunų km Druskininku r.T. Cesnuleviciaus.Vezlys_druskininkai.lt

Stračiūnų bendruomenės namų prieigas papuošė T. Česnulevičiaus skulptūra “Vėžlys” | druskininkai.lt nuotr.

Druskininkų vietos veiklos grupės vadovas Alvydas Varanis pasidžiaugė, kad kaimiškosios vietovės pamažu atgimsta. „Ir naujai įrengti bendruomenių namai, ir menininkų bei tautodailininkų kūriniai yra postūmis į priekį, į kaimiškųjų vietovių atgimimą. Norime, kad turistai, aplankę Druskininkų kurortą, užsuktų ir į kaimiškąsias vietoves, pamatytų jų grožį, sužinotų istoriją, pabendrautų su vietiniais žmonėmis“,  – kalbėjo A. Varanis.

Ricieliu km A. Cesnulio sukurtas Kardas_druskininkai.lt. jpg

Ricieliuose – A. Česnulio sukurta kompozicija „Kardas“ druskininkai.lt

Skulptūros, skirtos bendruomenėms, iš tiesų įspūdingos. Didžiasalyje Bilso bendruomenės namų teritoriją puošia Gintauto Akstino sukurtos originalios medinės sūpynės, simbolizuojančios du vietovę supančius ežerus bei Seiros upę. Leipalingio miestelyje pastatyta Juozo Kavaliausko sukurta iš geležies nukaldinta beveik 3 metrų aukščio liepa. Atnaujintų Stračiūnų kaimo bendruomenės namų aplinką puošia Tauro Česnulevičiaus skulptūra „Vėžlys“, Jovaišiusoe esančių bendruomenės namų sieną papuošė įspūdinga vilkė.

Leipalingiu skulptura_druskininkai.lt

Leipalingių skulptūra | druskininkai.lt nuotr.

Druskininkų menininkų sukurti darbai taip pat papuošė Ricielių, Neravų, Viečiūnų, Grūto, Švendubrės ir Naujasodės bendruomenių teritoriją.

Bilso km G. Akstino sukurtos supynes_druskininkai.lt

Šalio Bilso bendruomenės namų – G. Akstino sukurtos supynės |druskininkai.lt nuotr.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė