Aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas įteiktas menotyrininkui prof. Vyteniui Rimkui (1)

apdovanojimas-prof.-Vyteniui-Rimkui-lrkm.lt-nuotr.

Apdovanojamas prof. Vytenis Rimkus | lrkm.lt nuotr.

Sausio 19 dieną Šiauliuose Kultūros ministerijos Garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ apdovanotas menotyrininkas, pedagogas, profesorius, Šiaulių miesto garbės pilietis Vytenis Rimkus už Lietuvos kultūrai įžiebtas idėjas ir iniciatyvas, inspiruojančias bendruomenę pozityviai veiklai, už asmeninę poziciją ir atsakomybę kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

„Legendinė Šiaulių asmenybė Vytenis Rimkus yra pirmasis žmogus Šiauliuose, kuriam įteikiamas aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas, kuriuo pagerbiami išskirtiniai, Lietuvos kultūrai ir menui nusipelnę žmonės. Mums didelė garbė, kad tokių žmonių yra daug Lietuvoje“,  – sakė apdovanojimą įteikusi kultūros ministro patarėja Audronė Misikonienė.

„Esu paprastas šiaulietis, nuo vaikystės iki šių metų su nedideliais įtrūkimais, čia prabėgo gyvenimas. Mano gyvenime buvo mokykla, muziejus ir biblioteka – trys pirminiai ir galutiniai taškai, tačiau juos visus jungia knyga – raidės, tekstas, ir ne koks kitas, o lietuviškas, lietuvių kalba, kuri įtvirtina mūsų tapatybę, telkią mūsų mažą, bet labai stiprią tautą“, – kalbėjo prof. Vytenis Rimkus.

Profesorių sveikino Šiaulių muziejaus „Aušra“, Šiaulių universiteto, Lietuvos kultūros fondo. Šiaulių miesto savivaldybės, šio miesto kultūros ir meno, švietimo įstaigų vadovai ir darbuotojai.

Vytenis Rimkus yra habil. dr., Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordino kavalierius, Šiaulių universiteto Dailės fakulteto Tapybos katedros profesorius emeritas, menotyrininkas, Lietuvos katalikų mokslų  akademijos, Lietuvos dailininkų sąjungos, Lietuvos tautodailininkų sąjungos, Lietuvos mokslininkų sąjungos, Lietuvos kraštotyros draugijos, Lietuvos meno istorikų draugijos, Tarptautinės dailės kritikų asociacijos narys, Šiaulių miesto garbės pilietis, Valstybinės Jono Basanavičiaus premijos laureatas.

V. Rimkus yra plačių interesų, aktyvi, pilietiška asmenybė, kurios veikla žinoma ne tik Šiauliuose. V.Rimkaus kultūrinės veiklos sritys – menotyra, tautodailė, lietuviška akvarelė, regionų menas, tremties problematika.

V. Rimkus parašė 45 knygas, sudarė ir parengė 220 parodų katalogų, parengė ir paskelbė per 3700 publikacijų apie Lietuvos meną (lietuvių, lenkų, latvių, estų, ukrainiečių, čekų, vengrų, vokiečių, prancūzų, anglų, italų, japonų ir kt. kalbomis).

Svarbiausios knygos – „Vitolis Trušys“, „Aloyzas Toleikis“, „Gražina Didelytė“, „Ignas Budrys“, „Akvarelė“, „Epochų sandūros: mano takai takeliai“, „Arvydas Každailis“, „Valerijonas Vytautas Jucys. Grafika“ ir kt.

V. Rimkus padėjo atrinkti ir grąžinti į Lietuvą visuomenės veikėjų Venclauskių dokumentinį turtą, jam paskatinus šios šeimos rūmai buvo padovanoti Šiaulių „Aušros“ muziejui.

Profesorius V.Rimkus ne kartą buvo renkamas Šiaulių miesto tarybos nariu. Miesto kultūros, mokslo, švietimo visuomenei jis žinomas kaip iškili asmenybė, daranti reikšmingą poveikį miesto ir visos Lietuvos dvasiniam gyvenimui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė