Didelių gabaritų atliekas – į joms skirtas aikšteles (1)

atliekos.siuksles_am.lt

Dideliū gabaritų atliekos | am.lt nuotr.

Seni baldai, langai, dviračiai, naudotos padangos – tai atliekos, kurios turi keliauti ne į mišrių atliekų konteinerius, bet į joms skirtas didelių gabaritų atliekų aikšteles. Tokių Lietuvoje yra beveik 90.

Į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles gyventojai atliekas gali vežti nemokamai. Čia galima vežti ne tik senus baldus – lovas, spintas, stalus, komodas, bet ir langus, dviračius, kilimus, radiatorius, automobilines kėdutės, naudotas padangas, vežimėlius ir kitas buityje susidarančias didelių matmenų atliekas.

Šiose aikštelėse taip pat priimamos buityje susidarančios pavojingos atliekos, plastikas, stiklas, metalas, statybinės atliekos ir kt.

Prieš veždami atliekas į artimiausią aikštelę, gyventojai turėtų pasitikrinti, kokios atliekos priimamos būtent toje aikštelėje. Regionuose ir savivaldybėse veikiančių aikštelių adresus, kontaktinę informaciją, darbo valandas rasite prisegtuke.

Aplinkos ministerijos Atliekų departamento specialistai primena, kad didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių įrengimą ir šių atliekų surinkimą organizuoja savivaldybės. Jos taip pat turi užtikrinti, kad didelių gabaritų atliekos būtų surenkamos iš gyventojų ne rečiau kaip 2 kartus per metus.

Aplinkos ministerijos duomenimis, kartais pasitaiko atvejų, kai didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės atsisako priimti gyventojų atvežtas atliekas. Tokiu atveju gyventojams rekomenduojama kreiptis į savivaldybę.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė