Urugvajuje vyksta Pietų Amerikos lietuvių bendruomenių suvažiavimas (0)

viceministras-M.Bekesius-su-Argentinos-lietuviu-organizaciju-vadovais-urm.lt-nuotr

Viceministras M.Bekešius su Argentinos lietuvių organizacijų vadovais | urm.lt nuotr.

Sausio 16–18 dienomis Urugvajaus sostinėje Montevidėjuje vyksta Pietų Amerikos lietuvių bendruomenių suvažiavimas „Globali Lietuva ir Pietų Amerikos lietuviai“. Į suvažiavimą susirinkę dalyviai iš Argentinos, Brazilijos, Venesuelos ir Urugvajaus aptaria bendruomenėms rūpimus klausimus: lietuvybės išlaikymą, lietuvių kalbos puoselėjimą, konsulines aktualijas, bendruomenės tikslų įgyvendinimui reikalingus projektus. Svečų teisėmis suvažiavime dayvauja ir atstovai iš Kanados.

Pietų Amerikos lietuvių organizacijos veikia jau virš 100 metų. Pirmosios šiame regione įsteigtos lietuvių organizacijos 2014 metais minėjo įspūdingas sukaktis: „Susivienijimas lietuvių Argentinoje” šventė 100 nuolatinės veiklos metų jubiliejų, Argentinos lietuvių kultūros ir savišalpos draugija „Nemunas” pažymėjo 105 metų sukaktį.

Šiuo metu Pietų Amerikos lietuvių bendruomenėms vadovauja motyvuoti trečios ir kartos lietuviai, kuriems rūpi lietuvių kalbos ir kultūros išlaikymas bei pristatymas gyvenamose šalyse. Aktyviausieji buriasi į klubus, kultūros centrus, puoselėdami lietuviškas tradicijas.

Pietų Amerikos lietuvių suvažiavime  dalyvauja ir Lietuvos valdžios atstovai: Lietuvos užsienio reikalų viceministras Mantvydas Bekešius, Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktorė, ambasadorė Gintė Damušis.

Viceministras M. Bekešius sveikindamas suvažiavimo dalyvius gyrė Pietų Amerikos lietuvių bendruomenes už aktyvumą ir glaudžių ryšių palaikymą su Lietuva: „Nepaprastai džiaugiuosi, kad būdami taip toli nuo Tėvynės, jūs išsaugojote lietuviškas šaknis, lietuvišką tapatybę. Branginame kiekvieną, kuris myli Lietuvą, kuris save laiko lietuviu“, – sakė M. Bekešius.

Pasak viceministro, kiekvienas lietuvių bendruomenės narys yra laukiamas: „Esate brangiausias Lietuvos turtas. Puoselėkite lietuvybę, būkite vieningi ir niekuomet nepamirškite, kad Lietuva nėra tik geografinė vieta žemėlapyje, ji yra kiekvieno mūsų širdyje. Todėl nesvarbu kur gyvename – mes visi kartu esame Lietuva“, – sakė M.Bekešius.

Ambasadorė G. Damušis kvietė Pietų Amerikos lietuvių bendruomenes bendradarbiauti su Lietuvos Užsienio reikalų ministerija garsinant Lietuvą ir jos kultūrą. Anot ambasadorės, stiprios bendruomenės, bendraujančios tarpusavyje ir su vietos valdžia bei partneriais Lietuvoje, yra Lietuvos interesas. G. Damušis kvietė visus ieškoti naujų būdų geroms idėjoms įgyvendinti kartu su Lietuvos diplomatine atstovybe San Paule.

Prieš suvažiavimą sausio 15-16 d. M. Bekešius susitiko su Urugvajaus užsienio reikalų viceministru Luis Porto, Urugvajaus turizmo ir sporto viceministru Antonio Carambula Sagasti, Urugvajaus tarptautinio bendradarbiavimo agentūros generaliniu direktoriumi Martinu Rivero, Investicijų ir eksporto skatinimo instituto direktoriumi Andresu Pelaezu bei laikinąja Montevidėjaus mere Maria Sara Ribero. Susitikimų metu buvo aptartos aktyvesnio Lietuvos ir Urugvajaus bendradarbiavimo verslo, turizmo, kultūrinių mainų srityse galimybės, apsikeista nuomonėmis dėl galimų bendrų projektų.

Lietuvos atstovai ruošiasi aplankyti dar ir į Braziliją. Ketinama susitikti su šios šalies užsienio reikalų viceministru, verslo organizacijų, diplomatinio korpuso Brazilijoje atstovais, lietuvių bendruomenėmis, su Lietuvos garbės konsulu Rio de Žaneire.

Urugvajuje gyvena apie 10 tūkst. lietuvių kilmės asmenų. Tai viena gausiausių lietuvių bendruomenių Lotynų Amerikoje, nusileidžianti tik Brazilijos ir Argentinos bendruomenėms.

Kategorijos: Naujienos, Užsienio lietuviai, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė