Klaipėdoje dar nematytos „Užgavėnių kaukės“ (0)

Parodos plakatas

Parodos plakatas

Sausio 23 d. 17 val. Klaipėdos etnokultūros centre atidaroma tautodailininko, talentingo medžio drožėjo Eugenijaus Arbušausko paroda „Užgavėnių kaukės“.

Daugiau nei 4 dešimtmečius tautodailininkas, meno kūrėjo statusą turintis, Eugenijus Arbušauskas drožia medines kaukes, skulptūrėles. Nuvykę į Radviliškį, kur tautodailininkas gimė ir gyvena, išvysite būtent Eugenijaus kurtas ir miestą puošiančias medines skulptūras. Didžiąją meistro kūrybos dalį užima Užgavėnių kaukių drožimas, kurio metu tautodailininkas visuomet stengiasi išlaikyti natūralų medienos grožį, o kaukių apdailai, papuošimui naudoti taip pat natūralias medžiagas: įvairių atspalvių avikailį, arklio šerius, ožkos ar karvės ragus, pakulas, linus. Drožėjo Užgavėnių kaukės žavi ir meniškumu, ir praktiškumu, nes kaukės yra skirtos ne vien eksponavimui, bet ir aktyviam dalyvavimui Užgavėnių šventėje. „Perėjęs ir sniegą, ir vandenį, ir ugnį“ – taip medžio meistras sako apie savo patirtį su Užgavėnių kaukėmis.

Eugenijus Arbušauskas medžio drožybos tradicijas perduoda vesdamas edukacinius užsiėmimus Radviliškio rajono įstaigose, įvairiose šventėse. Iš medžio kurti drožiniai įvertinti ne tik Radviliškyje, bet ir respublikiniame liaudies meno konkurse „Aukso vainikas“, kur Šiaulių apskrityje buvo apdovanotas prizinėmis vietomis, o 2008 m. suteiktas geriausio meistro vardas.

Tautodailininkas džiaugiasi surengtomis 5 autorinėmis parodomis ir jo Užgavėnių kaukių yra įsigiję: Žemaitijos nacionalinio parko Platelių muziejus, Šiaulių „Aušros“ muziejus, Vilniaus etninės kultūros centras, Lietuvos nacionalinis muziejus, Radviliškio raj. Daugyvenės etnografinis muziejus bei privatūs kolekcininkai.

Parodos atidaryme dalyvaus ir pats autorius Eugenijus Arbušauskas.

Paroda veiks iki vasario 13 d. Lankymas nemokamas.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė