Vilniuje bus atidaryta nauja slidininkų trasa (1)

slidinejimo trasa_pavilniai-verkiai.lt

Slidinėjimo trasa | pavilniai-verkiai.lt nuotr.

Šeštadienį, sausio 17 d., pasauliui minint Sniego dieną, Vilniuje pradės veikti nauja unikali slidininkų ir pėsčiųjų trasa. Pavilnių regioniniu parku trasa drieksis beveik 3 km ir bus trumpiausia vieša lygumų slidininkų trasa Vilniuje.

Šventėje apsilankiusiųjų nuo 11 val. lauks smagios pramogos: 3 km žygis slidėmis (arba pėsčiomis) su A. Jucevičiumi naująja trasa, taikinio konkursas, virvės traukimo varžybos, policijos kinologų pasirodymas su šunimis, haskių kinkiniai mažiesiems ir dar daug daug visko. Nesant sniegui Sniego šventė vis tiek vyks, programa gali keistis. Numatoma šventės trukmė šeštadienį nuo 11 iki 13 valandos.

Vos iškris sniegas, išbandyti šią trasą laukiami ir patys mažiausieji slidininkai, kuriems 5 km ar didesni slidžių žygiai dar neįveikiami.

Gyventojai kviečiami į naujos trasos atidarymo šventę – Pavilnių regioniniame parke prie viešbučio „Campanile“.

„Susidomėjimas žiemos sporto pramogomis auga žaibiškai, tam įtakos turi vis dažniau žiemos kurortuose atostogaujantys tautiečiai. Anksčiau šeimos su vaikais  rinkdavosi įveikti pusę trasos, dabar naujojoje Ribiškių trasoje galės čiuožti pilną distanciją. Nesant sniegui, šia trasa organizuosime pėsčiųjų žygius“, – sako  „Snaigės“ žygių organizatorius Algimantas Jucevičius, kuris atsižvelgiant į oro sąlygas, šeštadienį kviečia visus į nemokamą žygį naująja trasa slidėmis arba pėsčiomis.

Šią žiemą, vos pasirodys sniegas, Vilnius bus pasiruošęs priimti žiemos sporto entuziastus į penkias lygumų slidinėjimo trasas: Vingio parke (8 km), Pilaitėje (5 km), Šeškinėje (4,5 km), Karoliniškėse (4 km) ir naujojoje – Ribiškėse (3 km). Šalia Liepkalnio esanti Ribiškių trasa nuo kitų skiriasi ne tik savo ilgiu, bet ir puikia infrastruktūra – žygeiviai čia pat galės pailsėti, sušilti, užkąsti.

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija kartu su Vilniaus miesto savivaldybės miškininkais atliko trasos planavimo ir paruošimo darbus. Trasos maršrutas parinktas siekiant atskleisti Pavilnių regioninio parko, Ribiškių kraštovaizdžio draustinio išskirtinę vertę. Įrengti naująją šeimos ir sporto entuziastams skirtą trasą padėjo VšĮ „Sveikas miestas“, suteikę įrangą vėžėms spausti.

„Šiuo metu vykdome darbus dar vienos didesnės ir ypatingai vaizdingos trasos atidarymui tame pačiame Pavilnių regioniniame parke. Ji  apims Ribiškių erozinį kalvyną, Rasų slėnį, Juodąjį kelią, Ąžuolų alėją. Šią antrąją 6 kilometrų ilgio trasą tikimės atidaryti dar šią vasarą“, – sako Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos direktorė Vida Petiukionienė.

Šventės dalyviai bus vaišinami karšta arbata, o išalkusieji galės išbandyti naujojo viešbučio „Campanile“ restorano „The Lemon tree“ meniu – restoranas specialiai šiai šventei žada paruošti Sniego dienos įkvėptą brunch’ą.

Naujos trasos atidarymą ir pristatymą organizuoja Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija ir „Campanile“ viešbutis kartu su partneriais.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. vabalas:

    Trijų kilometrų?! Čia tikriausiai koks bajeris. Bet kuris nors kiek pajudantis žmogus turėtų suprasti, kad trys kilometrai lygumų slidėmis yra tik apšilimui, arba vaikams. Dar įdomu kokia sąmata to projektėlio buvo. Griečiausiai, panašiai kaip ir su dviračių takais, kažkas pasišildė rankas. Na ką, tranki šventė surengta, žiniasklaida įvykį užfiksavo, ataskaita parašyta, pinigai įsisavinti, o slidinėtojai susiras ir rimtesnių trąsų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė