Šiandien – paskutinioji diena Lietuvoje atsiskaityti litais (2)

Alkas.lt koliažas

Alkas.lt koliažas

Sausio 15-oji – paskutinė diena, kai už prekes ir paslaugas dar galima atsiskaityti litais. Nuo rytojaus leistina atsiskaitymas Lietuvoje bus tik eurais.

Likusius litus pasikeisti į eurus bus galima komerciniuose bankuose iki metų vidurio (89 bankų padaliniai nuo liepos 1 d. iki gruodžio 31 d. keis tik litų banknotus), pašto skyriuose ir kredito unijose iki kovo 1-os. Tiesa, „Lietuvos pašto“ skyriuose vienos operacijos metu galima išsikeisti ne daugiau kaip 1000 eurų (3 452,80 lito). Tuo tarpu bankai ir kredito unijos neriboja vienos operacijos dydžio. Tačiau norint išsikeisti daugiau nei 15 tūkst. litų privaloma iš anksto įspėti padalinį, kuriame ketinama keisti pinigus. Tuo tarpu trys Lietuvos banko kasos litus keis neribotą laiką.

Susiruošus į valiutos keitimo vietą, verta nepamiršti asmens dokumento (paso, asmens tapatybės kortelės) – valiutą keičiančios įstaigos turi teisę jo paprašyti.

„Šiuo metu pagal vertę eurai apyvartoje litus viršija beveik pusantro karto. Lietuvoje euras įsivyrauja ramiai ir nuosekliai, žmonės įpranta prie naujosios valiutos, sklandžiai pakeitusios daugiau nei du dešimtmečius cirkuliavusį litą“, – teigia Vitas Vasiliauskas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas.

Ketvirtadienį, prasidėjus paskutinei dviejų valiutų apyvartos dienai, esantys apyvartoje eurai jau gerokai viršija litų kiekį. Sausio 15 d. ryte apyvartoje buvo 1,455 mlrd. eurų (59 proc.) ir 0,991 mlrd. eurų vertės litų (41 proc.).

2015 m. sausio 1-14 d. iš apyvartos buvo išimta 2,4 mlrd. litų (22,2 mln. vienetų banknotų ir 38,8 mln. vienetų monetų). Per ilgiau nei metus – nuo 2014 m. sausio 1 d., iš apyvartos išimta 8,5 mlrd. litų – iš gyventojų buvo priimta 421,6 tonos litų monetų ir 61,2 tonos litų banknotų.

„Nors kol kas pakeista gerokai mažiau nei pusė grynaisiais laikytų apie 6 mlrd. litų, tačiau matome, jog pirmoji gyventojų, skubėjusių pasikeisti litus į eurus, banga nuslūgo. Klientų, palyginti su pirmosiomis sausio dienomis, sumažėjo“, – sakė Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas.

„Lietuvos paštas“ daugiausia klientų taip pat sulaukė pirmąją sausio savaitę. Šią savaitę pinigų keitimo operacijų skaičius paštuose pradėjo mažėti. Iki šiol „Lietuvos paštas“ jau atliko per 250 tūkst. valiutos keitimo operacijų, o vidutinė pašto klientų keičiama suma sudaro 1640 Lt (475 Eur).

Visos keitimo vietos ir jų darbo laikas nurodyti interneto svetainėje www.euras.lt arba nemokama euro telefono linija 8 800 34528.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė