P. Gylys. Konstitucinio Teismo sprendimas: korupcinis? (6)

Povilas Gylys | Penki.lt nuotr.

Povilas Gylys | Penki.lt nuotr.

Mūsų Konstitucinis Teismas yra garsus tuo, jog nuo Egidijaus Kūrio laikų dalyvauja konstituciniame perversme – 1992 m. referendume priimtos Konstitucijos fundamentinių nuostatų keitime. Jis yra tapęs naujosios nomenklatūros, besirūpinančios savo gerove, o ne bendruoju gėriu, dalimi. O tai reiškia korupciją, gedimą plačiąja tos sąvokos prasme. Privačių ar grupinių interesų kėlimas virš viešųjų ir yra korupcija.

Paskutinis, 2015 m. sausio 14 d. sprendimas tai patvirtina. Konstitucinis Teismas išaiškino, jog draudžiama mažinti bendrąjį socialinių garantijų, pirmiausia, pensijų, lygį. Manau, tuo sprendimu pažeidžiami teisingumo, solidarumo ir protingumo principai.

Pirmiausia, teisėjų gildija nori išskirti save iš kitų socialinių grupių – jiems vieninteliams taikomos išimtys. O tai nėra teisinga. Taip pat nėra solidaru. Jeigu sunkumų patirtų visos visuomenės grupės, visos turėtų solidariai prisiimti užgriuvusių sunkumų naštą. Buvę teisėjai, kaip turintys labai aukštas socialines garantijas (iki 10 tūkstančių litų arba ~3 tūkstančių eurų pensija), turėtų elgtis moraliai ir nepretenduoti į išimtis.

Kita vertus, tai yra Konstitucinio Teismo intervencija į teisėkūrą, į įstatymų leidybą. Konstitucinis Teismas, pažeisdamas Konstitucijos raidę ir dvasią, IŠ ANKSTO nurodo, ką Seimas gali ir ko negali daryti. Skaitykite Konstituciją iš naujo, ponai Konstitucinio Teismo teisėjai! Be to, nereiktų pamiršti principo Nemo iudex in própria causa (Niekas negali būti teisėju savo byloje), kuris skelbiamas Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo interneto svetainėje.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Lietuva neturi savo Valdzios, Lietuva neturi ir Konstitucinio teismo, Lietuva neturi is savo prezidento, vyriausybes ir seimo. Lietuva valdo koloborantai, vagys, banditai ir dvasiniai iskrypeliai. Tai zmones be garbes, be sazines ir naikinantys Lietuvos valstybe ir kurios biudzeto rieskuciomis semia sau gerybes. Tokiais nieksais jie tapo is dalies ir todel, kad sarasais jau ketvirti amziaus pagrindinai patenka i valdzia, kas is esmes deformuoja visuomene ir esame todel labai gilioje stagnacijoje. Nauju neisileidziama nes senieji jau parsidave. Lietuvos valdzia visuose lygiuose yra korupcine ir naikina TEISINGUMA! Suprantamas siekis naikinti TEISINGUMA, nes kitu atveju tektu sedeti ne valdzioje o cypeje. Isimtys tik patvirtina taisykle. Is isores atrodo kaip zmones, o kai isigilini i sprendimus…. slyktu ziureti i snukius. O taip norisi gerai kalbeti ir girti. Nera uz ka!

 2. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Paskaitinejau ir ta sprendima: “……išnagrinėjo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininko Gintaro Kryževičiaus 2014 m. vasario 18 d. prašymą Nr. 1B-6/2014 išaiškinti kai kurias Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo 2010 m. birželio 29 d. nutarimo motyvuojamosios dalies II skyriaus nuostatas.”
  Pagalvokime kas cia parasyta…… Pats Auksciausiojo teismo pirmininkas nesupranta kas yra kito teismo parasyta! Kurie is ju yra IDIOTAI! Zinau tik viena dalyka, Konstitucinios teismo teisejai su buvusiu Kuriu priesakyje niekaip nesupranta kas yra parasyta LR Konstitucijos 12 str. ir pakeicia jo esme isgalvotais zodziais, kuriu nera LR Konstitucijoje. Tai NIEKSAI, dvasines isgamos. Apie kokia cia teise kalbame? Tesiniame tekste ne tik zodziu negalima pakeisti, ne tik ju tvarkos negalima pakeisti, negalima nei tasko nei kalbelelio padeti. O sie nieksai pakeicia Konstitucijos ESME! Ant kokio lauze sie nieksai turi buti sudeginti? Kai kas pasakys, kad cia vartoju per astrius zodzius….. nuo klaidu niekas neapsaugotas! Taciau kai del tu klaidu uzsisipiriama desimtmeciais…. tai nieksu vardas yra pats svelniausias galimas. Taigi visai nestebina pono P.Gylio kritika KT sprendimu atzvilgiu. Godiems nieksams niekada negana. As ir laukiu, kada galesiu atsiprasyti del savo zodziu, o tas laikas gal ateis, kai KT istaisys savo desimtmeciais besitesiancius samoningus Konstitucijos iskraypymus.

 3. stai toks zmogus:

  turetu buti Prezidentu.Tausokite save.

 4. ruta:

  Kad Konstitucinem dvasiom , kartu su politikais pavyko uzurpuoti Konstitucija ir net Tauta nustumti nuo Konstitucijos jau suteiktu teisiu , parodo , kad labai silpna Lietuvoje pilietine visuomene .Vietoje pilietiskumo skatinimo , kaip yra Europoje , Lietuvos valdzia pasitelkia visa valdzios instituciju potenciala , net represini , kad sunaikinti piliecio savoka , tai yra padoraus ,neabejingo , mastancio , turincio istorine atminti , mylincio savo Tevyne , pasiruosusio kovoti del teisybes ir islikimo . Ar esme tame , kad nebuvo Lietuvoje liustracijos , ir tie patis sovietiniai komunistiniai -KGB funkcionieriai , teisejai , nomenklatura , sleptelejo i visus imanomus ir neimanomus postus ? Jie greitai pakeite savo isitikinimus , ideologija / bet mentaliteta , tai nepakeisi/ ir jau pradejo su tokiu pat atsidavimu , bet jau kitai sistemai , naikinti savo Tauta , valstybe . Kai yra tokie politika , kuri neturi nei ideologijos / sukauti -rusai puola jau ant tiek menka ir trumpalaike pasvinkusi ideja / , nei morales , nei etikos , o tik funkcionuoja isisavidama ES pinigus , tai ta politika yra zalinga Tautai ir valstybei ir ja reikia keisti , bet pabandyk pajudinti nomenklatura , kuri jau ir anukais priaugo prie lovio .Per ilgai uzsibuvome Nepriklausomybes euforijoje , parazitai dauginasi greitai ..

 5. nu:

  Iš seimūnų laukiu ne piktinimosi straipsneliais, bet seimo nario galios pademonstravimo. Piktintis gali bet kas, bet ne bet kas turi seimo nario galias ir įgaliojimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė