EP ragina išlaikyti sankcijas Rusijai ir kovoti su jos propaganda (0)

Europos parlamentasEuropos Sąjungos (ES) sankcijos Rusijai turi būti toliau taikomos, nebent ji pakeistų savo agresyvią politiką, laikytųsi paliaubų, besąlygiškai išvestų iš Ukrainos visus savo karius ir nustotų remti separatistus. Tai sakoma ketvirtadienį Europos Parlamento (EP) priimtoje rezoliucijoje. Kartu EP smerkia teroristinius veiksmus Ukrainoje, ragina sukurti ES kovos su Rusijos propaganda planą ir padėti Ukrainai įgyvendinti reformas.

Europarlamentarai griežtai smerkia Rusijos agresyvią ir ekspansionistinę politiką, keliančią grėsmę Ukrainos vienybei ir nepriklausomybei, o potencialiai – ir pačiai ES, taip pat Rytų Ukrainoje veikiančių separatistų ir kitų neteisėtų pajėgų įvykdytus teroristinius ir nusikalstamus veiksmus.

Jie ragina išlaikyti dabartines ES sankcijas Rusijai ir nustatyti jų panaikinimo kriterijus. Tai galėtų būti paliaubų įgyvendinimas, besąlygiškas visų Rusijos karių ir neteisėtų ginkluotų grupuočių išvedimas iš Ukrainos, apsikeitimas belaisviais ir Ukrainos kontrolės visoje jos teritorijoje, įskaitant Krymą, atkūrimas. Jeigu Rusija ir toliau destabilizuos padėtį Ukrainoje, Europos Vadovų Taryba raginama numatyti papildomas sankcijas, kurios aprėptų Rusijos branduolinį sektorių ir tarptautinius finansinius sandorius.

EP ragina diplomatiškai išspręsti Ukrainos konfliktą, bet kartu atkreipia dėmesį į Rusijos vykdomą informacinį karą ir ragina Europos Komisiją per du mėnesius parengti komunikacijos strategiją, pagal kurią būtų kovojama su Rusijos propagandos kampanija, nukreipta į ES, jos rytines kaimynes ir pačią Rusiją.

Rezoliucijoje siūloma veiksmingiau padėti Ukrainai įgyvendinti reformas, taip pat skirti tiesioginę ES humanitarinę pagalbą šiai šaliai. Savo ruožtu Ukraina raginama parengti ir įgyvendinti visuotinę kovos su korupcija programą. ES šalys kviečiamos ratifikuoti Asociacijos sutartį su Ukraina iki gegužės mėn. Rygoje planuojamo Rytų Partnerystės šalių vadovų susitikimo.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė