Surengtas oficialus euro įvedimui pažymėti skirtas renginys (nuotraukos) (1)

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Trečiadienį, sausio 14 dieną, Vilniuje surengtas oficialus euro įvedimui pažymėti skirtas renginys, į kurį Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus kvietimu atvyko Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Donaldas Tuskas, Europos Komisijos (EK) pirmininko pavaduotojas Valdis Dombrovskis ir kiti aukšti euro zonos šalių bei ES institucijų atstovai.

„Nors mūsų laukia nauji iššūkiai ir svarbūs darbai, esu tikras, kad euras mums suteiks galimybes augti ir būti modernia europietiška valstybe, galėsime išsikelti naujus tikslus ir drąsiai žvelgti į ateitį“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas.

Tuo metu EVT pirmininkas D. Tuskas pasveikino Lietuvą prisijungus prie euro zonos ir pažymėjo, kad šis žingsnis mūsų šaliai pirmiausia reiškia daugiau saugumo ir stabilumo. Be to, EVT pirmininko teigimu, narystė euro zonoje – tai patikimumo ir patrauklumo ženklas užsienio investuotojams.

„Tai istorinis momentas jūsų šaliai ir kartu svarbus momentas ir euro zonai. Tai demonstruoja euro zonos patikimumą ir patrauklumą. Prisijungimas prie euro zonos jūsų valstybei suteiks daug naudos. Tai suteiks daugiau saugumo ir stabilumo, padės pritraukti daugiau investicijų ir paskatins ekonomikos augimą“, – trečiadienį spaudos konferencijoje kalbėjo D. Tuskas.

Į Vilnių taip pat atvykęs EK pirmininko pavaduotojas, atsakingas už eurą ir socialinį dialogą, V. Dombrovskis savo pasisakyme atkreipė dėmesį į tai, kad mūsų šalies sprendimas prisijungti prie euro zonos liudija, kad tai – stiprus ir naujiems nariams patrauklus klubas. Pasak EK pirmininko pavaduotojo, Lietuvoje buvo labai gerai pasiruošta naujos valiutos įvedimui, o mūsų šalies sprendimas leis sustiprinti savo pozicijas euroatlantinėse struktūrose. „Nuo sausio 1 dienos visos trys Baltijos šalys naudoja bendrą valiutą, ir tai taip pat neabejotinai palengvins ekonominį bendradarbiavimą“, – sakė EK pirmininko pavaduotojas V. Dombrovksis

Renginys, kuriame aptariamas perėjimo prie naujos valiutos procesas bei diskutuojama apie tai, kokie iššūkiai laukia ateityje, tradiciškai organizuojamas naująją valiutą įsivedusių šalių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .

1 komentaras

  1. Atgalinis pranešimas: Estijos ekonomikos profesorius Ivaras Raigas: Už eurą sumokėsite brangiai (nuotraukos) | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė