D.Grybauskaitė susitiko su Europos Vadovų Tarybos pirmininku D.Tusku (video) (0)

R.Dačkaus nuotr.

R.Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvoje viešinčiu Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininku Donaldu Tusku. Susitikime vadovai aptarė aktualius Lietuvai ir visai ES klausimus. Pasak šalies vadovės, EVT tenka ypatingas vaidmuo telkiant visas ES šalis vieningam darbui ir atsakui į kylančius geopolitinius bei ekonominius iššūkius.

„Šiandien Europa susiduria su vis naujais iššūkiais, kurie reikalauja visų ES šalių susitelkimo ir vieningo atsako. Todėl turime drauge ieškoti sprendimų, kaip užtikrinti taiką ir ekonominę gerovę mūsų žmonėms“, – sakė Prezidentė.

Vadovai aptarė situaciją Ukrainoje. Prezidentė pabrėžė, kad ES turi tęsti konkrečią paramą Ukrainos reformoms, o artimiausiu metu būtina surengti Ukrainos donorų konferenciją.

Susitikime taip pat kalbėta apie ES ekonomikos augimo ir konkurencingumo didinimo priemones. Svarbu įgyvendinti Europos Komisijos investicijų skatinimo planą, kuris padės pritraukti apie 315 mlrd. eurų privačių investicijų į strateginius ES projektus.

Šalies vadovė pabrėžė, jog prie ES konkurencingumo didinimo prisidės ir Energetinės sąjungos kūrimas. Būtina visiškai išnaudoti efektyviai veikiančios ES vidaus energetikos rinkos teikiamus privalumus, vystyti energetikos jungtis, didinti ES energetinį saugumą. Visų šių priemonių įgyvendinimas suteiks ES daugiau svertų derantis su išorės energetinių išteklių tiekėjais.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė