Čikagos lietuviai žygiu pagerbė 1923 m. Klaipėdos sukilimą ir Laisvės gynėjų dieną (nuotraukos) (2)

cikagos-lietuviai

Čikagos lietuvių žygis | rengėjų nuotr.

Sausio 11 d. Čikagoje pirma karta buvo surengtas žygis Klaipėdos 1923 metu Sukilimo atminimui , o tuo pačiu ir Sausio 13 d Laisves Gynėju dienai pažymėti. Jį surengė Lietuvos Šauliu sąjunga išeivijoje (LŠSI). Žygis prasidėjo miesto centre, Mičigano ežero pakrantėje, netoli 31-osios gatves. Trasa, kuria reikėjo įveikti (jos ilgis apie 10 km.), tesėsi visais metų laikais nuostabiai gražia Mičigano ežero pakrante.

Oras buvo puikus, kaip beje ir žygeiviu nuotaika. Dalyviu tarpe galėjai pamatyti įvairiausio amžiaus veidu: nuo jaunu skautų, lituanistinių mokyklų moksleiviu iki vyresnio amžiaus vyrų, moterų – šauliu ir gal būt busimu šauliukų . Buvo smagu eilini karta visiems drauge susitikus pabūti, pabendrauti tarpusavyje, prisimenant musu tautos slovinga praeiti , padiskutuojant apie ateiti, apie tai kas mus visus vienija ir jungia bendriems tikslams Tevynės labui.

Žygeiviai savo kelyje nepamiršo ir kito iškilaus laisves simbolio, juk Čikaga ne tik gerų vejų miestas. Čia stovi įspūdingas paminklas mūsų žemiečiui, generolui Tadui Kosciuškai . „Už Jūsų ir Mūsų laisvę“ – toks buvo ano meto 1794 m. sukilėliu šūkis. Jis neprarado savo simbolinės reikšmės daugelio lietuvių širdyse, juk su juo Lietuvos Sąjūdis ėjo į kovą prieš blogio imperija, už mūsų tautos ir kitų pavergtų Sovietų sąjungos tautų laisvę. Žygeiviai sustojo ir tylos minute pagerbė šį laisvės karį. Visi prie jo nusifotografavo atminimui.

O koks žygis be šauliškos košės, dainos ir karėtos arbatėlės, juolab kad visi buvo praalkę, jautė malonų nuovargį. Buvo smagu gryname ore pasistiprinti gardžia šaulių koše kurią mums paruošė mūsų žygio dalyvės Roma Bikuličienė ir Irena Šalavijienė. Malonu šnekučiuotis ir jausti, kad esame kartu.

Taip smagiai leidžiant laiką paežerėje, atėjo ir vakaras, oras ėmė vėsti, teko skirstytis.
Tikėkimės tai bus nauja graži tradicija, kuri gimė čia, Čikagoje – gerų vėjų mieste.

Norėtųsi padėkoti visiems dalyvavusiems , o ypatingai žygio sumanytojams, puoselėtojams ir organizatoriams. Iki sekančių susitikimu!

Kategorijos: Naujienos, Užsienio lietuviai, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė