Birštono savivaldybėje paminėta Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena (0)

Birštono m. nuotr.

Birštono m. nuotr.

Šiandien Birštono savivaldybėje buvo minimos Laisvės gynėjų dienos 24-osios metinės. Sausio 13-osios dienos renginiai prasidėjo ryte, kai Birštono savivaldybė, birštoniečiai, švietimo įstaigos, organizacijos, kurorto įmonės prisijungė prie visuotinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Prisimenant 1991 m. Sausio 13-osios aukas, languose buvo uždegtos simbolinės atminties žvakutės.

Iškilmingas Sausio 13-osiso, Laisvės gynėjų dienos, minėjimas tradiciškai vyko prie Laisvės ir Nepriklausomybės simboliu tapusio dr. J. Basanavičiaus paminklo. Basanavičiaus aikštėje Birštono jaunieji šauliai iškėlė Lietuvos trispalvę. Minėjimą vedė Birštono gimnazijos vyresniųjų klasių moksleiviai. Renginyje sveikinimo žodį tarė Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, kuri teigė, jog „kiekvienos valstybės istorijoje yra dienų, kai išbandoma tautos valia, jos vienybė ir ryžtas, kai sprendžiamas visų šalies žmonių likimas. Tokia diena mums – prieš dvidešimt ketverius metus krauju aplaistyta Sausio 13-oji. Laisvė nebuvo dovanota, ją reikėjo iškovoti ir apginti, ji pareikalavo aukų. Didvyriškai atlaikyti išmėginimai, nušviesti laužų ir vilties giesmių, amžiams liks įrašyti į mūsų tautos atmintį. Sausio 13-toji yra mūsų vienybės šaltinis. Tegul jis niekada neišsenka ir maitina mūsų širdis laisvės dvasia! Visiems Jums linkiu vienybės, vilties ir tikėjimo!“. Minėjimo metu apie Sausio 13-osios dienos prasmę ir svarbą kalbėjo Birštono muziejaus direktoriaus pavaduotojas Vytautas Šeškevičius.

Birštono gimnazijos mokinių parlamentas pakvietė prisijungti prie akcijos „14 geriausių darbų“, skirtos Sausio 13-osios įvykių 24-osioms metinėms paminėti. Kaip teigė gimnazistai, „laikas nenumaldomai skuba į priekį. Nuo įsimintinos sausio 13-osios praėjo 24 metai. Netekome keturiolikos puikių jaunų žmonių, kurie turėjo gražių planų, svajonių. Jų nebėra šalia, bet likome mes. Galime nuveikti daug šaunių darbų, atlikti tai, ko nespėjo jie“. Jaunieji birštoniečiai pakvietė visus svajoti ir daryti gerus darbus bei siųsti el. paštu, adresu – vikamert@gmail.com. iki balandžio 15 dienos. Tuomet bus atrinkta 14 nugalėtojų, kurie bus apdovanoti ir jų vardai bei nuveikti darbai paskelbti Europos dieną, o informacija bus perduota Birštono muziejui.

Birštono savivaldybės gyventojai taip pat prisijungė prie jau antrą kartą organizuojamos nacionalinės iniciatyvos „Neužmirštuolė“, kurios tikslas – paraginti visus Lietuvos gyventojus per Laisvės gynėjų dieną į atlapą įsisegti vieningą ženkliuką – Neužmirštuolės žiedą. Tai yra orios, savarankiškos ir sėkmingos Lietuvos simbolis. Gėlės žiedo simbolis pasirinktas norint parodyti pagarbą kovotojams už Laisvę, o neužmirštuolės pavadinime užkoduota mintis, jog kovotojai yra nepamiršti ir šiandien. Iniciatyvą lydi šūkis „Aš prisimenu, kodėl esame laisvi“.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė