Vyks operatoriaus E. Maciaus jubiliejinis vakaras (0)

Eugenijus-Macius-asmenine-nuotr-K100

Egenijus Malcius | asmeninė nuotr.

Sausio 14 d.. trečiadienį, 17.30 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje ir Galerijoje 13L vyks fotokorespondento, operatoriaus Eugenijaus Maciaus dokumentinių filmų peržiūra ir jubiliejinės fotografijų parodos atidarymas.

E. Maciaus pristatomoje parodoje eksponuojamos fotografijos darytos 1960-1970 metais. Tai daugiausia žymūs Lietuvos žmonės – Eduardas Mieželaitis, Stasys Krasauskas, Justinas Marcinkevičius, Marcelijus Martynaitis, Gediminas Bagdonas, kolegos – operatoriai Zacharijus Putilovas, Juozas Matonis, Moisiejus Segalis, Georgijus Chnkojanas, Gediminas Girdvainis, Kastytė Brunzaitė, TSRS didvyris – lakūnas Aleksiejus Meresjevas, Valentina Tereškova ir kiti žmonės.

Eugenijus Macius gimė 1940 m. sausio 9 d. Palangoje. Daug metų dirbo Lietuvos kino studijoje. 1967 m. dirbo TSRS ryšių priemonių pramonės ministerijos kino centre operatoriumi, vyriausiu operatoriumi, viršininku Vilniuje. 1976 m. baigė Visasąjunginį valstybinį kinematografijos institutą (VVKI ) Maskvoje ir apgynė diplomą dokumentiniu filmu „Meilė pražydo sekmadienį“ režisierius Robertas Verba ir Laima Pangonytė.

1988 m. persikėlė gyventi į Klaipėdą ir iki 2002 m. dirbo operatoriumi Lietuvos televizijos Klaipėdos korespondentų punkte. Lietuvos televizijoje E. Maciui buvo suteikta aukščiausia operatoriaus kategorija. Nuo 2002 m. iki 2009 m. dirbo  LKAB „Klaipėdos Smeltė” atstovu spaudai.

Per savo kūrybinės veiklos laiką kaip operatorius  E. Macius nufilmavo virš aštuoniasdešimt  dokumentinių, mokslo-populiarinimo, informacinių ir reklaminių filmų, virš penkių tūkstančių siužetų ir laidų kino žurnalams „Tarybų Lietuva“, „Lietuvos pionierius” ir Lietuvos televizijai.

Kaip autorius-operatorius sukūrė virš 15 videofilmų apie Klaipėdos miesto jūrines įmones. 2010 m. kaip operatorius, nufilmavo dokumentinį filmą „Laiko saugotojas“ apie žymų Kaliningrado fotografą Olegą Maksimovą.  Nufilmuoti ir rodomi per ,,Balticum TV” ir internetinį “Bernardinai.tv“  Sigučio Jačėno organizuoti Klaipėdos teatralų kūrybos vakarai „Vieninteliai ir nepakartojami“.

Nemažai E. Maciaus nuotraukų spausdino Lietuvos dienraščiai ir žurnalai. Eugenijus fotografuoja nuo 13 metų, kai tėvai nupirko fotoapatatą „Liubitel“. Vėliau aparatai keitėsi ir paraleliai su filmavimais  jis fotografuodavo savo malonumui, ko pasekoje susikaupė nemažas kiekis foto negatyvų.

Už savo darbus E. Macius apdovanotas visasąjunginiais ir tarptautiniais diplomais ir garbės raštais. Už filmus, atrinktus  ir demonstruotus visasąjunginėje ūkio pasiekimų parodoje  Maskvoje, apdovanotas bronzos ir sidabro medaliais. Už filmą „Kospas-Sarsat- kosminės gelbėjimo sistemos“ kaip filmo režisierius-operatorius, apdovanotas specialiu tarptautinės parodos Ženevoje prizu. 2012 metais apdovanotas medaliu „Už nuopelnus žurnalistikai“.

E. Macius yra Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Lietuvos kinematografininkų sąjungos narys.

Šiuo metu dirba  Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje dailininku. Rūpinasi bibliotekos vizualinės reklamos priežiūra, filmuoja ir fotografuoja bibliotekoje vykstančius renginius – dailės ir foto parodas, knygų, žurnalų pristatymus ir panašiai.

Virš dvidešimt penkių metų sukauptus video ir foto archyvus E. Macius padovanojo  I. Simonaitytės bibliotekai. Šiuo metu dirbdamas bibliotekoje jis skaitmenina analoginiu vaizdo formatu savo filmuotus  ir fotografuotus archyvinius kadrus, montuoja laidas ir filmus, kurie bus patalpinti internetinėje svetainėje www.epaveldas.lt.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė