SADM ministrė gavo pylos iš D. Grybauskaitės už skandalingą projektą (0)

R.Dačkaus nuotr.

R.Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikusi su socialinės apsaugos ir darbo ministre Algimanta Pabedinskiene aptarė svarbiausias žmonėms socialines problemas, socialinės atskirties mažinimo klausimus, stringančią vaikų globos namų pertvarką bei lėšų panaudojimo skaidrumą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje.

Prezidentė atkreipė dėmesį į Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos už 1,5 mln. eurų užsakytą mokslinį tyrimą, kurio rengimui įdarbinta ir 14 pačios ministerijos darbuotojų. Panaši situacija yra visoje valstybės tarnyboje.

„Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje – akivaizdūs valstybės tarnybos piktnaudžiavimo pavyzdžiai. Tai, kad valstybės tarnautojai savo tiesioginį darbą paverčia milijonus kainuojančiais projektais, patys juose dalyvauja ir už tai išsimoka sau pinigus, yra netoleruotina. Ministrė turi nedelsiant užkirsti kelią tokiam pasipinigavimui“, – sako Prezidentė.

Prezidentė akcentavo ir tyčia vilkinamą vaikų globos namų pertvarką, kai užuot mažinus vaikų globos namų skaičių ir toliau skiriamos valstybės lėšos biurokratiniam aparatui išlaikyti. Šiuo metu Lietuvoje yra beveik 100 vaikų globos įstaigų, kuriuose gyvena beveik 4 tūkst. vaikų, visų jų išlaikymas valstybei kainuoja ne mažiau kaip 33,5 mln. eurų per metus.

„Socialinės apsaugos ir darbo ministerija jau dešimtmetį vykdo vaikų globos namų pertvarką, tačiau rezultatų vis dar nėra, tik neveiksmingos diskusijos darbo grupėse. Vaikų globos namai yra sovietmečio reliktas, kurio išlikimu suinteresuota tokių įstaigų administracija. Vaikai tapo biurokratinio aparato ir pinigų įsisavinimo įkaitais“, – sako Prezidentė.

Pasak Prezidentės, valstybė turi sukurti sąlygas vaikams augti šeimose, o ne investuoti į neefektyvių globos įstaigų išlaikymą. Neekonomiškai naudojamo valstybės turto pavyzdys yra Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pavaldume esantys vaikų globos namai „Putinas“ Marijampolėje. Vienam šiuose globos namuose gyvenančiam vaikui tenka net 200 kvadratinių metrų ploto, o išlaikyti vaiką per mėnesį valstybei kainuoja apie 1,8 tūkst. eurų. Kai šeimynoje vaikui išlaikyti valstybė skiria vos 300 eurų per mėnesį, šeimoje globojamam – 150 eurų, o vaikus įsivaikinusios šeimos pagalbos iš viso nesulaukia.

Taip pat Prezidentė pabrėžė ir nevyriausybinių organizacijų svarbą socialinių paslaugų teikime. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė turi užtikrinti sklandų bendradarbiavimą su nevyriausybinėmis organizacijomis, garantuoti skaidrių konkursų vykdymą ir kokybiškas paslaugas silpniausiems visuomenės nariams.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė