JAV kariai ir kovinė technika – jau Lietuvoje (0)

A.Pliadžio nuotr.

A.Pliadžio nuotr.

Į Lietuvą tarnybai rotacinėse pajėgose atvykusi naujoji JAV karių pamaina pradeda pasirengimą bendroms pratyboms su Lietuvos kariais – iki balandžio jie dalyvaus bendruose mokymuose ir tobulins tarpusavio sąveiką. Į Lietuvą JAV kariai atsigabeno ir kovinę techniką – šiomis dienomis šarvuotieji vilkikai „Stryker“ į Klaipėdos jūrų uostą buvo atplukdyti iš jų nuolatinės vietovės bazės Vokietijoje.

Pirmoji JAV karių grupė į Lietuvą atvyko sausio 8 d. pavakare, o nuo šiandien, sausio 12 d., prie jų prisijungė ir pagrindinė dalis.

JAV kariai atvyko iš 3-osios divizijos 2-ojo kavalerijos pulko, kuris dislokuotas Vilseke, Vokietijoje. Tai jau penktoji JAV sausumos pajėgų karių rotacija Lietuvoje, taip pat Estijoje ir Latvijoje bei Lenkijoje.

„Sausumos pajėgų karių mokymus drauge su sąjungininkais pirmiausiai vertinu kaip puikią progą pasidalyti profesine patirtimi, siekti geresnio veiksmų suderinamumo. Tai ir puiki galimybė mums išmokti geriau teikti priimančiosios šalies paramą ir veikti tarptautinėje aplinkoje. Neabejoju, kad įgiję tokios patirties būsime dar geriau pasirengę savo šalies gynybai,“ – sako Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika.

Kaip ir ankstesnės JAV karių pamainos, 3-osios divizijos 2-ojo kavalerijos pulko kariai bus apgyvendinti Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas” kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje. Pagrindinis Lietuvos kariuomenės vienetas, su kuriuo drauge treniruosis naujoji JAV karių pamaina, – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai.

Rukloje taip pat bus dislokuota ir JAV karių atsigabenta technika – įvairios paskirties šarvuotieji ratiniai vilkikai „Stryker“, šarvuotieji visureigiai HMMWV, sunkvežimiai, kt. Į Ruklą iš Klaipėdos sąjungininkų karinė technika geležinkeliais atvyks sausio 15–16 dienomis.

JAV sausumos pajėgų kariai Baltijos šalyse ir Lenkijoje keičiasi nuo 2014 m. pavasario, kaip dalis JAV sausumos pajėgų operacijos „Atlanto ryžtas“ (angl. „Operation Atantic Resolve“). Šia operacija JAV rodo savo įsipareigojimą NATO sąjungininkams užtikrinant saugumą po agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje.

Mūsų šalyje JAV kariai, keisdamiesi tarpusavyje, liks iki šių metų pabaigos. Lietuva savo ruožtu siekia išlaikyti JAV rotacines pajėgas ir po 2015 metų.

Be to, Aljansas, reaguodamas į pasikeitusią geopolitinę situaciją regione, yra sustiprinęs ir Baltijos valstybių oro erdvės ir jūros apsaugą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė