Dakaro lenktynių pusiaukelė – lietuviai tęsia kelionę (0)

Dakaro rengėjų nuotr.

Dakaro rengėjų nuotr.

Aštuntame Dakaro ralio etape Benedikto Vanago ir baltarusio Andrejaus Rudnickio valdomas visureigis 8-ame etape finišavo 38 vietoje ir bendrojoje įskaitoje liko 22.

„Turime dvi naujienas: vieną – gerą, kitą – nelabai. Gera naujiena, kad maratono diena pagaliau baigėsi ir mes jau esame stovykloje. Tarpinė žinia yra ta, kad likus šimtui kilometrų iki greičio ruožo pirmos dalies finišo dingo vairo stiprintuvas. Šiame automobilyje stovint neįmanoma pajudinti vairo, o važiuojant šiaip ne taip keliasdešimt laipsnių gali pasukti, bet išvysčius didesnį greitį, jis tiesiog sprūsta iš rankų. Sukiojantis po kopas, vos galėjau jį išlaikyti. Atkentėjome tuos šimtą kilometrų ir dar virš pustrečio šimto kilometrų pervažiavimą kopomis iki trumposios greičio ruožo dalies. Likus gal porai kilometrų iki galutinio šios dienos finišo vairas man dar kartą išsprūdo, o ranka įstrigo vairaratyje. Tą akimirką užtemo akyse ir sekundės ar dviejų nebeprisimenu. Taigi blogoji žinia yra ta, kad patyriau riešo lūžį. Dar prieš vizitą pas medikus, vos nusimovus pirštinę, aiškiai matėsi, kad riešas yra ištinęs ir ne visai taisyklingos formos“, – liūdną naujieną po sunkios dienos pripažino B. Vanagas.

Anot lenktynininko, jo patirtą traumą tiksliai nustatė iškart po finišo rentgenu ranką peršvietę Dakaro medikai. Po jų konsultacijos B. Vanagas nutarė naudoti įtvarą ir vartoti skausmą malšinančius medikamentus. Ryžto nestokojantis Lietuvos atstovas vis tiek rado jėgų pajuokauti, kad komandos nuotaikos ir toliau išlieka geros.

„Pagal mūsų komandos dvasią šią traumą galime prilyginti nulūžusiam nagui. Kaulo lūžio vietoje skeveldrų nėra – važiuosime toliau. Dabar laukia diena poilsio. Sutvarkysime automobilį, vairą jau bus galima pasukti, tad tikrai neketiname sustoti ir kovosime iki galo“ – kalbėjo lenktynininkas.

B.Vanagas susilaužė ranką. T.Tumolavičiaus nuotr.

B.Vanagas susilaužė ranką. T.Tumolavičiaus nuotr.

Antano Juknevičiaus ir Edvardo Duobos ekipažas finišavo 63-oje pozicijoje. Jie nuo lyderio atsiliko 3 val. 18 val. 21 sek. Bendroje įskaitoje ekipažas nukrito dviem laipteliais žemyn ir užima 62-ą vietą.

Lietuvių ekipažas susidūrė su problemomis: „Bolivijoje vos nenuplovė srauni upės srovė, nebuvo priekinių stabdžių, todėl net serpantinuose ties praraja teko stabdyti pavaromis, buvo šalta ir net nebuvo galimybės nusiprausti, bet svarbiausia, kad sveiki“, – skelbiamas įrašas socialiniame tinkle.

Toliau tarp visureigių pirmas yra katarietis Naseras Alatija. Antrasis – Žinielis Deviliersas. Jazidas Alradži iš Saudo Arabijos važiuoja trečias.  Kaimynas lenkas Kšištofas Cholovčisas lieka ketvirtas.

Pirmadienį automobilių ir sunkvežimių vairuotojų laukia poilsio diena, o motociklininkai ir keturračių vairuotojai pirmieji gavo poilsio dieną šeštadienį.

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė