Teismas atmetė LRTK prašymą dėl nuobaudų „Ren TV Baltic“ (2)

VAAT | vaateismas.lt nuotr.

VAAT | vaateismas.lt nuotr.

Sausio 9 d. Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) atmetė Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) prašymą trims mėnesiams apriboti Rusijos televizijos „Ren TV Baltic“ ne Europos Sąjungoje (ES) parengtų laidų transliacijas Lietuvos respublikos teritorijoje.

LRTK, prašydama teismo sankcionuoti 2015-01-07 sprendimą, paaiškino, kad sprendimą priėmė įvertinusi Lietuvos Respublikos teritorijoje retransliuojamoje televizijos programoje „Ren TV Baltic“ 2014-01-19 parodytą programą „Paklydimo teritorija“, kurioje buvo tendencingai ir šališkai skleidžiama informacija apie pastarojo meto įvykius Ukrainoje, kurstomas karas ir neapykanta ukrainiečiams ir teisėtai Ukrainos valdžiai, Ukrainos suverenumą ir vientisumą remiančioms ES ir NATO valstybėms. Komisijos teigimu, paskelbta informacija pažeidžia Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo nuostatas ir yra draudžiama skelbti visuomenės informavimo priemonėse.

Vilniaus apygardos administracinis teismas, įvertinęs Lietuvos radijo ir televizijos komisijos 2015-01-07 sprendimo turinį bei laidos „Paklydimo teritorija“ vaizdo įrašą, priėjo išvadą, kad LRTK nenurodė jokių faktinių aplinkybių ir jų teisinio įvertinimo, todėl, esą, nėra teisinio pagrindo tenkinti Komisijos prašymą ir sankcionuoti 2015-01-07 sprendimą.

Nei sprendime, nei prašyme teismui nenurodyta, kokie konkretūs televizijos programoje „Paklydimo teritorija“ nurodyti teiginiai leido LRTK padaryti išvadą dėl atitinkamų įstatymo pažeidimų. Nėra įvardinta kokia konkrečiai paskelbta informacija yra vertinama kaip tendencinga ir šališka, kokie konkretūs pastarojo meto įvykiai yra minimi, kokia informacija, paskleista programos siužetuose, laikytina faktais, kokia informacija kursto karą, o kokia – neapykantą. Sprendime, kurį LRTS prašo sankcionuoti, nurodyta tik LRTK priimto sprendimo rezoliucinė dalis.

Ši VAAT nutartis per septynias dienas nuo jos gavimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, paduodant skundą tiesiogiai šiam teismui arba per VAAT.

Paskutiniu metu LRTK vis dažniau svarsto rusiškų programų turinio atitikimą Lietuvos Respublikos įstatymams ir, pastebėjusi galimus pažeidimus, imasi reikiamų priemonių jiems pašalinti savo kompetencijos ribose.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė