Į Lietuvą atvyko 17 Ukrainos vaikų (video) (0)

Lietuvos vaikų ir jaunimo centro nuotr.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centro nuotr.

Sausio 10 d. į palaikymo stovyklą Vilniuje atvyko 17 vaikų (10–15 m.) iš įvairių Ukrainos sričių – Sloviansko, Lugansko, Lvovo, Čerkasų, Charkovo, Vinycios, Ternopolio, Kijevo – kurių tėvai kariauja, žuvę ar dingę be žinios. Į Vilniaus autobusų stotį jaunųjų ukrainiečių grupė atvyko ryte, kur jų jau laukė gyventi juos priimančios šeimos. Ukrainiečių vaikai Lietuvoje viešės savaitę, iki sausio 16 dienos.

Visą šį laiką numatyta daug smagių užsiėmimų, ekskursijų, pramogų kartu su bendraamžiais lietuviais– menų dirbtuvės, sporto užsiėmimai, rytmečiai bei vakaronės Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, pramogos batutų centre „Skypark“, 3D filmo peržiūra, ledo ritulio užsiėmimas su „Hockey Punks“, muziejai bei arklių kinkiniai Kernavėje, viešnagė „Valdovų rūmuose“, susitikimas su Laisvės gynėjais Seime.

Šią, jau antrąją stovyklą ryžtasi surengti puikiai pavykus pirmajai, 2014 m. spalį surengtai stovyklai – tarp ukrainiečių vaikų ir lietuvių šeimų užsimezgusi draugystė ir bendravimas tęsiasi iki šiol . Pirmosios stovyklos dalyvė dvylikametė Liza iš Žitomiro vilniečių šeimoje viešėjo visą gruodį iki pat Naujųjų metų ir čia, Lietuvoje, sukūrė dainą kariaujančiam tėčiui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė