Vilniuje rengiama palaikymo stovykla Ukrainos vaikams (0)

ukrainos vaikai_rengeju nuotrSausio 10 d. (šeštadienį) į  palaikymo stovyklą Vilniuje atvyksta 17 vaikų (10–15 m.) iš įvairių Ukrainos sričių – Sloviansko, Lugansko, Lvovo, Čerkasų, Charkovo, Vinycios, Ternopolio, Kijevo – kurių tėvai kariauja, žuvę ar dingę be žinios. Į Vilniaus autobusų stotį jaunųjų ukrainiečių grupė atvyksta apie 8 val. ryto, kur jų jau lauks gyventi juos priimančios šeimos. Ukrainiečių vaikai Lietuvoje viešės savaitę, iki sausio 17 dienos.

Šią, jau antrąją palaikymo stovyklą ukrainiečiams rengia Lietuvos vaikų ir jaunimo centras (LVJC) kartu su partneriais Lietuvoje ir Ukrainoje. Vaikus neramiuose regionuose surinkti padėjo Kijevo ekonomikos, ekologijos ir teisės institutas, įmonė „Ecolines“ atveža juos iš Kijevo į Vilnių, kelionių organizatorius „InLt“ skiria autobusą visai stovyklos programai, UAB „Enrela“ siuva kepures ir džemperius.

Stovyklos programoje numatyta daug smagių užsiėmimų, ekskursijų, pramogų kartu su bendraamžiais lietuviais – menų dirbtuvės, sporto užsiėmimai, rytmečiai bei vakaronės Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, pramogos batutų centre „Skypark“, 3D filmo peržiūra „Multikino“, ledo ritulio užsiėmimas su „Hockey Punks“, muziejai bei arklių kinkiniai Kernavėje, edukacinė programa „Valdovų rūmuose“, susitikimas su Laisvės gynėjais LR Seime.

Antrąjį kartą stovyklą ryžtasi surengti puikiai pavykus pirmajai, 2014 m. spalį surengtai stovyklai – tarp ukrainiečių vaikų ir lietuvių šeimų užsimezgusi draugystė ir bendravimas tęsiasi iki šiol. Pirmosios stovyklos dalyvė dvylikametė Liza iš Žitomiro vilniečių šeimoje viešėjo visą gruodį iki pat Naujųjų metų ir čia, Lietuvoje sukūrė dainą kariaujančiam tėčiui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė