Pagerbtas Žemaitijos nacionalinio parko amatų meistras (0)

Aukso vainikai – ant liaudies menininkų galvų | A. Kuprelytės nuotr.

Aukso vainikai – ant liaudies menininkų galvų | A. Kuprelytės nuotr.

Žemaitijos nacionalinio parko amatų meistras Antanas Vaškys už kryždirbystę vainikuotas „Aukso vainiku“. Prieš dešimtmetį Lietuvos liaudies kultūros centras pradėjo rengti ,,Aukso vainiko“ konkursą. Kasmet trys tradicinės dailės kūrėjai vainikuojami aukso vainikais už vaizduojamosios, taikomosios dailės ir kryždirbystės kūrinius.

Lietuvos nacionaliniame muziejuje surengta jubiliejinė ,,Aukso vainikų“ ankstesnių metų nugalėtojų ir pretendentų tapti 2014 metų nugalėtojais (menininkai atrinkti apskričių turuose) paroda. Sveikinimo žodį menininkams tarė Lietuvos kultūros ministras Š.Birutis, Lietuvos liaudies kultūros centro direktorius S. Liausa, Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė B. Kulnytė, kt. Liaudies daina pasveikino V. Povilionienė ir S. Petreikis.

Komisijos paskelbti rezultatai nudžiugino žemaičius: du aukso vainikai iškeliavo į Žemaitiją – už taikomosios dailės kūrinius apdovanoti muziejininkai iš Mažeikių Raimonda ir Vytautas Ramanauskai, už kryždirbystę – Žemaitijos nacionalinio parko amatų meistras Antanas Vaškys.

Menininkui tai jau antras aukso vainikas, 2007 m. Antanas buvo pripažintas geriausiu kryždirbiu. Dar vienas žemietis, Vytas Jaugėla iš Gintališkės apdovanotas mažuoju aukso vainikėliu (III vieta – už vaizduojamosios liaudies dailės kūrinius – medžio skuptūros darbai). Platelių kraštas turi dar vieną medžio drožėją Kazį Striaupą iš Dovainių, kuris du kartus, 2006 m. ir 2011 m. tapo aukso vainiko nugalėtoju už tradicinę skulptūrą.

Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos informacija

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė