Kultūros istorijos vakare „Vilniaus senamiestis“ ir „Išnykstantis žvėrynas“ (0)

 

senamiestis-vilniauspilys-lt-nuotr-K100

vilniauspilys.lt nuotr.

Sausio 8 d. 17 val. Lietuvos Nacionalinis muziejus tęsia ketvirtadienio kultūros istorijos vakarų ciklą ir kviečia į dviejų Juozo Matonio ir Vytauto Damaševičiaus filmų „Vilniaus senamiestis“ ir „Išnykstantis žvėrynas“ peržiūrą (Muziejaus salėje, Arsenalo g. 3).

Ilgametis dokumentinio kino kūrėjų Juozo Matonio ir Vytauto Damaševičiaus duetas yra vienas vaisingiausių Lietuvos dokumentinio kino istorijoje: nuo 1993 m. juodu yra sukūrę 21 dokumentinių filmų ciklą apie Lietuvos kultūros paveldą.

Filme „Vilniaus senamiestis“ (1996) autoriai kviečia pasivaikščioti miesto gatvelėmis, kiemais ir pažvelgti į senosios architektūros išsaugojimo svarbą. Poetiški filmo kadrai atskleidžia, kaip per aštuoniolika metų pakito miesto panorama, verčia susimąstyti apie praradimų ir atradimų vertes.

Kitame vakaro dokumentiniame filme „Išnykstantis Žvėrynas“ (1998) pristatoma buvusio priemiesčio, o XX a. pradžioje prijungto prie miesto Žvėryno istorija ir gyvenimas jame.  J. Matonio ir V. Damaševičiaus kuriamas pasakojimas apie unikalią Vilniaus miesto dalį, kurioje nuo XIX a. pradėti statyti mediniai vasarnamiai, atskleidžia subtilų ir trapų architektūros paveldo likimą. Deja, laikui tekant didėjantys miesto poreikiai naikina miesto istoriją. Filme savais prisiminimais apie Žvėryną dalijasi Vladimiras Zonnas, Povilas Čibiras, Meilė Lukšienė.

Minėtus filmus rengiamame vakare pristatys vienas iš filmų autorių – V. Damaševičius.

Ketvirtadienio istorijos vakarai [pdf]

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė