D. Grybauskaitė susitiko su Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretoriumi F. Hemondu (video) (0)

d.grybauskaite-ir-f.Hemondas-lrp.lt-r.dackaus-nuotr-K100

Dalia Grybauskaitė ir Filipas Hemondas | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Sausio 8 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretoriumi Filipu Hemondu (Philip Hammond). Susitikime aptartas Lietuvos ir Jungtinės Karalystės bendradarbiavimas gynybos ir saugumo srityje bei aktualūs ES klausimai.

Prezidentės teigimu, dabartiniai saugumo iššūkiai reikalauja visų Europos šalių susitelkimo. Jungtinė Karalystė yra patikima Lietuvos partnerė NATO, prisidedanti prie mūsų regiono ir visos Europos saugumo stiprinimo. Valstybės vadovė pabrėžė, jog Lietuva vertina Jungtinės Karalystės indėlį į Baltijos šalių oro policijos misiją, ir pasveikino šią šalį prisijungus prie Lietuvoje veikiančio NATO Energetinio saugumo centro veiklos.

Glaudus bendradarbiavimas su Jungtine Karalyste taip pat yra svarbus, siekiant nuoseklios ES pozicijos dėl santykių su Rusija bei stiprinant ES vaidmenį informacinio saugumo srityje. Abi valstybės dirba kartu plėtodamos iniciatyvas kovoti su propaganda visos Europos mastu, aktyviai siekia stiprinti ES energetinį saugumą ir sparčiai įgyvendinti NATO viršūnių susitikime Velse priimtus susitarimus.

Šalies vadovė su britų diplomatijos vadovu taip pat aptarė terorizmo keliamas grėsmes tarptautiniam saugumui ir pasmerkė mirtiną išpuolį prieš žurnalo redakciją Prancūzijoje. Prezidentė pabrėžė, jog tarptautinį terorizmą galima įveikti tik globaliomis pastangomis.

Susitikime kalbėta apie ES ekonomikos efektyvumo ir konkurencingumo didinimą bei ES bendrosios rinkos stiprinimą. Pasak šalies vadovės, tam būtina užbaigti energetikos vidaus rinkos kūrimą, nuosekliai siekti vieningos skaitmeninės rinkos įgyvendinimo ir pasirašyti laisvosios prekybos susitarimus su JAV.

Valstybės vadovė pabrėžė, jog, siekiant Europos klestėjimo ir ekonominės gerovės, būtina užtikrinti, kad išliktų nepažeistas kertinis ES bendrosios rinkos principas – laisvas asmenų judėjimas visoje Europos Sąjungoje.

Susitikime aptarti ir dvišaliai Lietuvos bei Jungtinės Karalystės santykiai. Mūsų valstybei svarbi Jungtinės Karalystės parama, siekiant narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė