Valstybės kontrolė pradeda vykdyti biudžeto politikos stebėseną (1)

pkerer.com nuotr.

pkerer.com nuotr.

2015 m. sausio 1 d. Lietuvai tapus 19-ąja euro zonos nare ir įsigaliojus Fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstituciniam įstatymui, Valstybės kontrolei priskirta biudžeto politikos kontrolės institucijos funkcija. Tuo tikslu įsteigtas Biudžeto politikos stebėsenos departamentas. Vykdydama naująją funkciją, Valstybės kontrolė stebės ekonominės ir pinigų sąjungos narėms taikomų fiskalinės drausmės taisyklių laikymąsi Lietuvoje ir teisės aktuose nustatytų užduočių vykdymą.

Iki įsigaliojant Fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstituciniam įstatymui, Valstybės kontrolė biudžeto projektą vertindavo tik prieš šiam patenkant į Seimą. Nuo šiol biudžeto formavimas bus vertinamas kiekviename jo etape, bus stebimas ne tik metinių, bet ir vidutinės trukmės valdžios sektoriaus finansų tvarumo tikslų vykdymas.

Vykdydama biudžeto politikos stebėseną, Valstybės kontrolė rengs, teiks Seimui ir viešai skelbs išvadas dėl ekonominės raidos scenarijaus tvirtinimo, dėl susidariusios arba numatomos padėties atitikties išskirtinių aplinkybių sąvokai, dėl Vyriausybės pasiūlytų tvirtinti Seimui struktūrinio postūmio užduočių ir priemonių šioms užduotims įvykdyti gairių atitikties Fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstituciniame įstatyme nustatytiems reikalavimams, dėl struktūrinio postūmio užduoties, nustatomos Lietuvos Respublikos tam tikrų metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projekte, ir papildomų priemonių (pinigine išraiška) poreikio šiai užduočiai įvykdyti.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė