Lietuviai Dakaro lenktynėse maudėsi dulkių debesyse (video) (0)

R.Tumalovičiaus nuotr.

R.Tumalovičiaus nuotr.

Ilgiausias ir karščiausias greičio ruožas Dakaro ralyje susirinko savo aukas. Iš varžybų pasitraukė 12 motociklininkų, 6 keturračiai, dykumoje sudegė ambicingojo lenko Adamo Malyšo bagis.

Benedikto Vanago ir Andrejaus Rudnickio valdomas visureigis išlaikė pirmąjį egzaminą ir toliau kyla į viršų – trečiąjį greičio ruožą pradės tarp trisdešimties geriausių sportininkų, būdami 28.

350 kilometrų dykuma sportininkai turėjo važiuoti dulkių kamuolyje, bet tai nesutrukdė užtikrintai kilti į viršų. Vienu metu jie buvo pakilę iki septynioliktos vietos. B. Vanagui tai nebuvo atsitiktinumas.

„Viskas vyko pagal planą. Iš vėžių išmušė tik išstumtas langas, kuris pablogino rezultatą. Užsitrigę „fešfeše“ mes praradome gal 10 vietų“, — pasakojo lenktynininkas.

Greičio ruožas šimtus kilometrų tęsėsi nesvetinga, spygliuotais krūmokšniais apaugusia dykuma. Vis dėlto, važiavimu B. Vanagas spėjo pasimėgauti.

„Dalis greičio ruožo, gal 25 procentai, buvo pasaulio ralio čempionato trasų. Serpantinai, vingiuoti, bet greiti keliukai — tai man labai arti širdies“, — sakė lenktynininkas.

Svarbiausias privalumas, būnant trisdešimtuke — patekimas tarp greitesnių sportininkų. Pirmasis dešimtukas lenktynes pradeda trijų minučių laikotarpiais, antrasis dešimtukas — kas dvi minutes, o visi kiti kas 30 sekundžių.

Tuo metu „Žalvario“ komandos „Mebar“ visureigis, kuriuo važiuoja Antanas Juknevičius ir Edvardas Duobasusidūrė su sunkumais: likus 50 km. iki finišo automobilis sėdo į klampų smėlį, sugedo sankaba – tapo sunku junginėti pavaras. Kol kas šių lietuvių duomenų apie antrąjį Dakaro ruožą nėra.

Greičiausiu automobilių vairuotoju išlieka katarietis Naseras Alatija. Sunkvežimių grupėje lietuvių kilmės kazachstanietis Artūras Ardavičius yra 2 vietoje, o pirmauja rusas Eduardas Nikolajevas. Motociklų grupėje į pirmą vietą įsiveržė ispanas Bortas Bareda. Daugkartinis Dakaro lenktynių nugalėtojas Markas Koma lieka aštuntas.

Šiandien lenktynininkų laukia 284 km. aštrių akmenų kalnuose, šlapio smėlio ir purvo kelias.

httpv://youtu.be/0sFPQ42KYIs

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė