Nusikaltėliai rado naują būdą nelegaliems migrantams gabenti į Europą (video) (1)

Sustabdyta akimirka

Sustabdyta akimirka

Pastarosiomis savaitėmis Į Europą plūsta nauja imigrantų banga – krovininiais laivais jie atgabenami iki Italijos krantų ir paliekami likimo valiai dreifuoti jūroje.

Italijos pareigūnai šeštadienį, sausio 2 dieną, išlaipino apie 360 sušalusių ir alkanų migrantų. Tarp „Ezadeen“ laivo keleivių buvo 232 vyrai, 54 moterys ir 74 vaikai. Manoma, kad dauguma jų yra Sirijos piliečiai, pabėgę iš karo apimtos tėvynės.

Krovininis laivas su Siera Leonės vėliava buvo sėkmingai prišvartuotas Kaliano-Kalabro uoste, po to, kai Italijos pareigūnams pavyko perimti laivo vaiduoklio valdymą ir išvengti laivo sudužimo, žmonių žūties ir ekologinės nelaimės.

Tai jau trečias toks įvykis per paskutines 2 savaites. Paskutinę praeitų metų dieną įvyko dar didesnė drama, kai karinių jūrų pajėgų nariams teko karštligiškai stabdyti kitą beveik 800 migrantų plukdžiusį laivą, kurį įgula paliko valdomą autopiloto ir plaukiantį uolėto kranto link.

Žinovai sako, kad tai nauja prekybos su žmonėmis nusikaltėlių taktika. Anksčiau nelegalūs migrantai Europos pakrantes bandydavo pasiekti nedideliais laiveliais ar plaustais.

Ženevoje įsikūrusi Tarptautinė migracijos organizacija penktadienį paskelbė, kad kontrabandininkai iš vieno jūroje palikto žmonių pilno laivo uždirba apie 830 tūkst. eurų.

Vaizdo įrašas anglų ir rusų kalbomis:

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė