9 tūkst. kilometrų Dakare – su Aitvaru ir 6 tūkst. lietuvių (video) (0)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Ženklai tai nėra mygtukai kompiuterio klaviatūroje. Ženklai suvienija žmones, suteikia jiems įkvėpimo. Pagal juos gali nuo priešo atskirti draugą. Benedikto Vanago komandoje simbolių yra ne vienas.

Kol remontininkai tvarkė savo darbo įrankius ir atsargines dalis, B. Vanagas ir Andrejus Rudnickis ėmėsi klijuoti lipdukus. Tiesa, lipdukais jų vadinti lenktynininkams liežuvis neapsivertė.

„Lipdukai skamba labai buitiškai ir paprastai. Mes ne apie juos kalbame, o apie simbolius ir jų nešamas vertybes“, – kalbėjo B. Vanagas.

Pastebimiausias komandos ženklas šiemet ir vėl yra Vytis. Sunkiausiems įmanomiems išbandymams lenktynėms surinktos „Toyota Hilux“ šonus puošia didžiuliai Vyčiai, o ant stogo ir išskirtinis rinkinys su beveik 6000 Dakarą drauge norinčių įveikti žmonių portretais.

B. Vanago komanda tokią galimybę visiems norintiems suteikia jau antrą. Praeitą kartą drauge su B. Vanagu ir A. Rudnickiu norą įveikti beveik 10 000 km Pietų Amerikos dykumomis ir kalnais parodė 1042 lietuviai.

Tiek žmonių šiemet norą pareiškė per pirmą parą, o per tris iš viso užsiregistravo 5619 žmonių.

„Toks skaičius manęs nenustebino. Dakaras yra geriausiai išreklamuotas išbandymas. Mes visi turime skirtingų išbandymų, kiekvienas savo Dakarą, tad taip ir mes prisidedame ragindami juos drįsti peržengti savo ribas“, – sakė lenktynininkas.

Be Vyčio su fanų nuotraukomis, į Argentiną B. Vanagas atsiskraidino ir dar vieną, sporto pasaulyje neįprastą simbolį – Specialiųjų operacijų pajėgų (SOP) Aitvaro eskadrono ženklą.

Iš tvirčiausių fiziškai ir psichologiškai karių Lietuvoje atrinkti vyrai ne vienerius metus dirba karščiausiuose pasaulio taškuose. Jų profesionalumas ir drąsa išgelbėjo ne vieną sąjungininkų ir nekaltų civilių gyvybę, o barzdoti, motociklais važinėjantys Aitvaro lietuviai siaubą varė dešimtmetį nepalaužiamiems talibams.

„Aš labai didžiuojuosi šiais vyrais, jie man ir daugybei savo srities profesionalų kelią pagarbą“, – sakė B. Vanagas.

Aitvaro kalavijas papuošė „Toyota Hilux“ ir iš išorės, ir iš vidaus. Dar vieną SOP ženklą B. Vanagas perkėlė ant savo šalmo. A. Rudnickio šalmą taip pat papuošė tautinė Baltarusijos juosta.

36-os Dakaro lenktynės prasideda sausio 4 dieną Buenos Airėse. Per 14 dienų lenktynininkai turės įveikti 9026 kilometrus kepinant karštai Pietų Amerikos saulei, du kartus persikelti per ilgiausią pasaulyje Andų kalnų grandinę ir kažkaip išgyventi maratono etapą, per kurį lenktynininkas ir jo šturmanas negalės sulaukti jokios mechanikų pagalbos.

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė