Vilniuje iškilmingai pagerbta Lietuvos trispalvė (nuotraukos) (1)

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Kasmet, sausio 1 dieną, minint Lietuvos vėliavos dieną, Vilniuje ant Gedimino kalno rengiama iškilminga vėliavos pakeitimo ceremonija.

Renginyje dalyvavo Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir kiti garbūs asmenys.

Pirmą kartą vėliava buvo iškelta  1919 m. sausio 1 d. Gedimino pilies bokšte. Lietuvos trispalvę kaip laisvos Lietuvos ženklą kelia Lietuvos garbės sargybos kuopos būrys. Pakelta vėliava  palydima šūviais po kurių giedamas  Lietuvos himnas.

Po 1919 m. sausio 6 d., kai  Vilnių buvo užėmė bolševikai, nuplėšta trispalvė vėl  suplevėsavo 1920 m. rugpjūčio 26 d., kai į Vilnių sugrįžo Lietuvos kariuomenė. Bet tų pačių metų spalio 9 d. Vilnių užgrobė želigovskininkai ir lietuviška trispalvė vėl buvo nuplėšta.

Trečią kartą Lietuvos trispalvė iškelta virš Gedimino bokšto 1939 spalio 29 d., Lietuvai atgavus Vilnių.

Ketvirtą kartą Lietuvos trispalvė virš Gedimino bokšto iškelta tik 1988 m. spalio 7 d. ir nuo to laiko tebeplevėsuoja iki šiol.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

1 komentaras

  1. Getas:

    Mes kaip visada: žiniasklaida nemėgsta skleisti istorinių žinių, nevardija koks karininkas vadovavo kuopai karių 1919m. sausio 1 d., o tai buvo mūsų įžymus karininkas ir diplomatas Kazys Škirpa, kurio vardu pavadinta gatvelė prie Gedimino pilies ir Vilnelės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė