„Aukseliu lingo, perlaliu mirgo“ – sutartinių giedotojų grupės „Kadujo“ pirmoji kompaktinė plokštelė (2)

2014_12_30_cd1Sutartinių giedotojų grupės „Kadujo“ 2014-2015 m. sandūroje pristatys savo pirmąją kompaktinę plokštelę „Aukseliu lingo, perlaliu mirgo“, kurioje – autentiškos giedamosios bei instrumentinės sutartinės.

Sutartinių giedotojų grupė „Kadujo“ susikūrė 2008 m. rudenį Kaune. Moterys, kilusios iš skirtingų etnografinių regionų, atlieka įvairų folklorą, tačiau šiame ansamblyje daugiausiai dėmesio skiriama giedamoms ir šokamoms sutartinėms. Poilsis giedant sutartines repeticijų metu derinamas su naujos patirties įgijimu dalyvaujant įvairiuose renginiuose, folkloro ir kitokiuose renginiuose, tradicinės ir šiuolaikinės muzikos projektuose. „Kadujo“ giedotojos gilinasi į senuosius sutartinių atlikimo papročius, tačiau giedodamos stengiasi pajusti sutartinių galią „čia ir dabar“.

Kompaktinės plokštelės kūrimas užsitęsė beveik metus. Giedojo ir muzikavo Liuda Stapulionienė, Greta Petkevičienė, Herminija Vokietaitienė, Vilma Miliūtė, Kristina Kazakevičiūtė, Irena Vaitkevičiūtė, ansamblio vadovė Laura Lukenskienė. Per tuos metus „Kadujo“ taip pat vedė šviečiamųjų programų ciklą „Sutartinės gyvai“, skirtą plačiajai visuomenei. Užsiėmimų tikslas buvo – sutartines, šią nematerialaus lietuvių kultūros paveldo dalį, padaryti pasiekiamą visiems norintiems. Programa pritaikyta mišrios (vyrų ir moterų) sudėties grupėms. Surengti 5 užsiėmimai, į kuriuos rinkosi įvairūs dalyviai: ir jau anksčiau meninėje saviveikloje dalyvavę, ir beveik niekada joje nedainavę žmonės.

„Kadujo“ giedotojas stebino dalyvių užsidegimas, kantrybė ir susidomėjimas. Po keleto užsiėmimų susidarė nuolatinių dalyvių grupė, kuri perprato sutartinių giedojimo pagrindus ir išmoko keletą sutartinių. Šių žmonių pastangomis sutartinių mokymai vyks ir 2015-aisiais metais, kartą per mėnesį.

Sutartinių giedotojų grupė „Kadujo“ kviečia į artimiausią užsiėmimą sausio 7 d. 17.30 val. Kauno įgulos karininkų ramovėje. Dalyvavimas nemokamas, bus galima įsigyti ir „Kadujo“ kompaktinę plokštelę „Aukseliu lingo, perlaliu mirgo“.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė