Vėl susekti ne Lietuvos naudai šnipinėję asmenys (5)

A.Pliadžio nuotr.

A.Pliadžio nuotr.

Vykdant įslaptintą operaciją Lietuvoje sulaikyti keli asmenys, kurie įtariami šnipinėjimu užsienio žvalgybos tarnybai.

Tarp sulaikytųjų yra Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų karininkas, kuris, kaip yra įtariama, šnipinėjo užsienio valstybei teikdamas ją dominančią informaciją, tame tarpe – ir įslaptintą.

Taip pat sulaikytas asmuo, kuriam minimas karininkas teikė surinktus duomenis.

Ikiteisminį tyrimą pagal 119 LR baudžiamojo kodekso straipsnį „Šnipinėjimas“ pradėjo ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas gavus Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos surinktą informaciją. Ikiteisminį tyrimą atlieka Lietuvos kriminalinės policijos biuras.

Šiuo metu Generalinė prokuratūra ir Lietuvos kriminalinės policijos biuras  atlieka procesinius ir kitus būtinus veiksmus, siekiant surinkti visą tyrimui reikšmingą informaciją.

Tai jau trečias atvejis per pastaruosius du mėnesius, kai Lietuvos teisėsauga praneša apie šnipinėjimo bylas. Neseniai kaltinimai dėl šnipinėjimo Baltarusijai pateikti kariuomenės paramedikui ir buvusiam valstybinės įmonės „Oro navigacija“ darbuotojui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .

5 komentarai

 1. Bartas:

  Su Naujais metais lietuviai! Pagal Va – tik – aną .
  Tie , kuriuos sugavo , neturėtų būti vadinami šnipais ar svetimos šalies žvalgybininkai. Jie turi būti vadinami išgamomis , išdavikais. O išdavikų niekas nekenčia. Net ir tie , kam jie dirbo. Nes tie išgamos yra priesaiką sulaužę.

 2. Juozas:

  na, gal ir menkos apsukos tų mūsų spec.tarnybų, bet, atrodo , pradeda dirbti. Ar pačios susiprato, ar vyresni broliai joms įspyrė į minkštą vietą ? Gi anksčiau tik juokino visokiais FSB projektais : kažkokį atsargos pensininką paprovokavo ir išpešė iš jo “slaptą” informaciją, kuri parašyta tiesiog vadovėlyje. Visiška jų gėda pasireiškė Kusaitės byloje. Na , tikėsimės, pasitaisys, juk darbo jiems tikrai yra ir visada buvo.

 3. Lietuvos partizanas:

  Tai trečias atvejis per 20 metų iki dabar šnipų Lietuvoje nebuvo.Tai ir yra įrodymas,kad patys didžiausi šnipai ir yra prokuratura ir vsd pilna apimtimi,kitaip tariant išdavikai ir rusų talkininkai ,gudriai užsimaskavę po visokiomis tarpusavio pagalbos sutartimis,dirba rusijai už mūsų visų pinigus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė