Nuo sausio 1 d. keisis PSD įmokos (0)

eurai_zum.lt

zum.lt nuotr.

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) praneša, kad nuo 2015 m. sausio 1 d. minimaliai mėnesinei algai didėjant iki 300 Eur (1035 Lt), keisis Valstybinei mokesčių inspekcijai mokėtinų privalomojo sveikatos draudimo (toliau – PSD) įmokų sumos.

PSD įmoka keisis gyventojams, vykdantiems individualią veiklą įsigijus verslo liudijimą (pavyzdžiui, prekiaujantiems turgavietėse, tradiciniais amatais besiverčiantiems gyventojams, kirpėjams). Mėnesinė PSD įmoka nuo sausio 1 d. bus 27 Eur, metinė – 324 Eur ( įmokos kodas – 1891). (Primename, kad dirbantys pagal darbo sutartis ar draudžiami PSD valstybės lėšomis gyventojai, įsigiję verslo liudijimą, PSD įmokas, kurias turi teisę sumokėti kartą per metus, bet ne vėliau kaip iki kitų metų, einančių po mokestinio laikotarpio, gegužės 1 d., moka tik už tas kalendorinio mėnesio dienas, kuriomis turi galiojantį verslo liudijimą.)

Savarankiškai besidraudžiantys PSD asmenys nuo 2015 m. sausio 1 d. už save kas mėnesį mokės 27 Eur, per metus – 324 Eur ( įmokos kodas – 1901).

PSD įmokų suma keisis ir ūkininkams bei kitiems žemės ūkio veiklą vykdantiems gyventojams, kurių įmokas administruoja VMI:

1) žemės ūkio veiklą vykdantys gyventojai, kurių žemės ūkio valdos (ūkio) ekonominis dydis yra 2 ir mažiau ekonominio dydžio vienetų (toliau – EDV), nesvarbu, ar tokie gyventojai yra PVM mokėtojai, ar ne, patys už save kas mėnesį mokės 9 Eur, per metus ― 108 Eur (įmokos kodas – 1791);

2) žemės ūkio veiklą vykdantys gyventojai, kurių žemės ūkio valdos (ūkio) ekonominis dydis yra didesnis negu 2 EDV ir kurie nėra PVM mokėtojai, patys už save kas mėnesį mokės 27 Eur, per metus ― 324 Eur PSD įmoką (įmokos kodas – 1921).

VMI primena, kad įvairūs piniginiai dydžiai, susiję su mokestinėmis prievolėmis keičiantis valiutai, skelbiami VMI interneto svetainės skyriaus „Euro ir mokesčių naujienos“  skiltyje Su mokesčiais susiję dydžiai litais, kurie nuo 2015 m. sausio 1 d. keičiami į eurus.

VMI pažymi, kad visa informacija mokesčių mokėtojams, norintiems tinkamai pasiruošti euro įvedimui, skelbiama VMI interneto svetainės skyriuje „Euras ir mokesčiai“, o konsultacijas visais mokesčių klausimais teikia VMI Mokesčių informacijos centras telefonu 1882.

 

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė