Pasigirdus apie pieno supirkimo kainų mažinimą, A.Butkevičius sušaukė pasitarimą (0)

pienasPasigirdus nuogąstavimams dėl galimo pieno supirkimo kainos mažinimo nuo kitų metų sausio, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius į pasitarimą sukvietė žemės ūkio ministrę Virginiją Baltraitienę, kitų valstybės institucijų atstovus, pieno gamintojus ir perdirbėjus. Pasak premjero, embargo patirtus nuostolius Vyriausybė stengiasi amortizuoti, tad ir pieno supirkėjai turėtų solidarizuotis, dar labiau nemažindami pieno supirkimo kainos.

Susitikime kalbėta, jog dėl Rusijos embargo poveikio, rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais bazinių rodiklių (3,4 proc. riebumo ir 3,0 proc. baltymingumo) pieno supirkimo kaina sumažėjo 19 proc.

Žemiausia pieno supirkimo kaina buvo užfiksuota rugsėjį, o jau spalį–lapkritį pieno supirkimo kainos augo vidutiniškai 11 proc. Pieno supirkimo kainų augimą sąlygojo rudens–žiemos sezonu mažėjantis pieno supirkimo kiekis bei besistabilizuojanti situacija po Rusijos paskelbto embargo. Visgi palyginus su 2013 m. lapkričiu, šių metų lapkritį pieno supirkimo kaina buvo 30 proc. mažesnė. Dėl to kenčia pieno gamintojai. Pasigirsta nuogąstavimų, kad nuo 2015 m. sausio mėn. numatomas pieno supirkimo kainos mažinimas 3–5 proc., kai kur net iki 15 proc.

„Toks pieno supirkimo kainų mažinimas, mūsų nuomone, neigiamai paveiktų pieno gamintojus, ūkininkus, auginančius karves. Esame susirūpinę situacija pieno rinkoje. Dar rugpjūtį Vyriausybė sudarė planą, kaip amortizuoti patirtus embargo nuostolius. Nustatytas maksimalus leistinas nacionalinės paramos dydis pieno gamintojams, o parama pradėta mokėti nuo 2014 m. gruodžio 1 d. Iš 2014 m. skirtų lėšų – 62 mln. Lt, gruodžio 21 d. duomenimis, jau išmokėta 61,9 mln. Lt.“, – sako premjeras.

„Situacija pieno rinkoje yra įtempta. Didelis Žemės ūkio ministerijos pasiekimas, kad Lietuvai kartu su Latvija ir Estija pavyko įrodyti Europos Komisijai (EK), jog Baltijos šalių pieno sektoriai yra labiausiai nukentėję nuo Rusijos embargo, ir pieno gamintojams reikalinga skubi finansinė parama. Lietuvai skirta 14,07 mln. eurų (48,59 mln. Lt). 2015 metų valstybės biudžete šiam tikslui numatyta skirti 30 mln. Lt. Buvome sudarę planą, kaip sušvelninti dėl embargo patirtus nuostolius. Pieno gamintojams skirta 62 mln. papildomų nacionalinių tiesioginių išmokų už 2014 m., lėšos pradėtos mokėti gruodžio 1 d. ir jau išmokėta 61,9 mln. Lt. Bendra specialiosios paramos už pieną suma siekia 42,36 mln. Lt, 2014 m. gruodžio 21 d. buvo išmokėta 22,633 mln. Lt“, – pažymi žemės ūkio ministrė V. Baltraitienė.

Nuo rugsėjo 8 d. pradėta taikyti sviesto, lieso pieno miltelių ir sūrių privataus sandėliavimo parama, intervencijos laikotarpis pratęstas iki šių metų gruodžio 31 d. EK dar dviem mėnesiams – iki 2015 m. vasario 28 d. – pratęsė intervencijos laikotarpį.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė