Kultūros ministerija siūlo įvesti licencijavimą retransliuojamam turiniui (0)

homemadedad.ca nuotr.

homemadedad.ca nuotr.

Kultūros ministro Šarūno Biručio pavedimu sudaryta darbo grupė siūlys Vyriausybei svarstyti Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimus, kuriais siekiama pažaboti propagandą audiovizualinėse informacijos prieigose. Darbo grupė siūlo naują radijo ir televizijos programų retransliavimo, televizijos programų priėmimo internetu paslaugų reglamentavimą.

Kultūros viceministrės Agnetos Lobačevskytės vadovaujama darbo grupė siūlo įvesti retransliuojamo turinio licencijas, kurias išduos Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) taip suteikdama teisę asmeniui verstis radijo ir (ar) televizijos programų ar atskirų programų parinkimu ir teikimu skleisti visuomenei nustatytoje teritorijoje

pagal nustatytas tokios veiklos sąlygas.

„Darbo grupės parengtame įstatymo projekte numatyta, kad asmenys, norintys Lietuvos Respublikoje retransliuoti nelietuviškas televizijos programas ir teikti nelietuviškas televizijos programų priėmimo internetu paslaugas, prieš pradėdami šią veiklą privalės gauti retransliuojamo turinio licenciją. Tuo tarpu asmenys, norintys Lietuvos Respublikoje retransliuoti lietuviškas programas, t.y., privalomai retransliuojamas ir (ar) Komisijos licencijuotas programas, prieš pradėdami šią veiklą turės tik pranešti apie tai Komisijai ir kitą dieną jau galės pradėti “, – sako viceministrė, darbo grupės vadovė  Agneta Lobačevskytė.

Pasak jos, įstatymo pataisos suteiks daugiau galių LRTK, kuri ne tik rūpinsis naujų turinio licencijų išdavimu, bet ir prižiūrės, kaip laikomasi Visuomenės informavimo įstatymo. Dėl įstatyme reglamentuotų taisyklių nesilaikymo, gali būti pareikštas įspėjimas, stabdoma veikla, panaikinamas licencijos galiojimas ir skiriama bauda iki 100 tūkst. eurų.

A. Lobačevskytės teigimu, taip siekiama ne tik pažaboti propagandą, bet ir siekiant skatinti asmenis, kurie įsipareigoja rengti originalias kultūrines, informacines ir šviečiamąsias programas, užtikrinti teisingą ir nešališką informacijos pateikimą, gerbti asmens orumą ir teisę į privatų gyvenimą, saugoti nepilnamečius nuo galimo neigiamo viešosios informacijos poveikio jų fiziniam, protiniams ir doroviniam vystymuisi.

Naujai parengtuose įstatymo pakeitimuose numatyta, kad Vyriausybės įgaliota institucija visuomenės informavimo srityje Komisijos teikimu tvirtins metinės įmokos už transliavimo ir retransliuojamo turinio licencijas dydžio nustatymo tvarkos aprašą ir vadovaudamasi juo nustatys metinės įmokos dydį.

Projektas bus derinamas Vyriausybėje ir planuojamas pateikti Seimui pavasario sesijos pradžioje. Darbo grupėje dalyvavo Kultūros, Susisiekimo, Ūkio, Ryšių reguliavimo tarnybos, LRTK, Lietuvos radijo ir televizijos asociacijos bei Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos atstovai.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė