Šį pavasarį duris atvers delfinų terapijos centras (video) (0)

imms.org nuotr.

imms.org nuotr.

Jūrų muziejaus delfinariume delfinų terapijos centras dar nebaigtas statyti, tačiau norinčių patekti į šiuos užsiėmimus jau yra. Per porą registravimo mėnesių sulaukta kelių šimtų užklausų, daugiausia iš aplinkinių šalių.

Delfinų terapijos centrą planuojama atidaryti pavasarį, kai tik bus baigtas statyti atskiras delfinų terapijos centras. Jame bus trys terapijai pritaikyti baseinai, todėl  su delfinais bendrauti galės daug daugiau ligonių nei anksčiau ištisus metus.

Delfinų gydymo užsiėmimai už 10 dienų kursą 800 eurų, tačiau pasauliniu lygių tai kelis kartus mažesnė kaina.

Delfinų terapija ypač efektyvi autizmu sergantiems vaikams. Mokslininkų įrodyta, kad delfinai – vieninteliai gyvūnai, pritraukiantys vaikų, sergančių autizmu, dėmesį.

Norintys išbandyti delfinų gydymą dažniausiai būna vaikai su autizmo sutrikimu, dauno sindromu, cerebriniu paralyžiumi. Reabilituojasi ir su įvairiapusiu raidos, kalbos ir komunikacijos, nerimo, genetiniais sutrikimais, nevaikščiojantys, nesėdintys, nelaikantys pusiausvyros vaikai, turintys traumų ir panašiai.

Neįgalių vaikų ir delfinų bendravimas pasižymi specifiniu atpalaiduojamuoju bei rekreaciniu poveikiu. Seansų dalyviai patiria daugybę veiksnių, skatinančių pasitikėti bei atsipalaiduoti – vandens garsus, delfinų „kalbą“ ir jų geranorišką kvietimą bendrauti. Pasiekus ypač gilaus atsipalaidavimo būseną, vaikui lengviau suvokti ir įsiminti naują informaciją. Drauge lavinama dėmesio koncentracija, psichosocialinė elgsena, komunikavimo elementai bei gerėja psichoemocinė būklė.

Neįgalusis ar emociškai nestabilios būklės asmuo delfinų terapijos užsiėmimuose skatinamas pasijusti kaip lygiavertis partneris. Delfinai puikiai sugeba padėti. Neįgalusis pajunta, kad šie jaukūs gyvūnai jį priima besąlygiškai.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė