Pirmą kartą Baltijos šalių oro erdvę saugos Italijos karinių oro pajėgų naikintuvai (0)

KAM nuotr.

KAM nuotr.

Šiandien, gruodžio 28 d., Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose leidžiasi nuo sausio 1 d. NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse dalyvausiantys keturi Italijos oro pajėgų karių pilotuojami naikintuvai „Eurofighter Typhoon“. Tai bus pirmas kartas, kai Italijos kariai dislokuojami šiai NATO misijai Lietuvoje.

Kartu su naikintuvais į Šiaulius iš Groseto aviacijos bazės atskris ir Italijos karinių oro pajėgų transporto orlaivis KC-767, kuris atgabens misijoje dalyvausiančius karius, įrangą ir techniką.

NATO oro policijos misiją Italijos kariai keturiems mėnesiams misiją perims iš Portugalijos karių, kurie patruliuoja su keturiais F-16 „Fighting Falcon“, ir pastiprinimą jiems teikiančių Kanados karinių oro pajėgų, misijoje dalyvaujančių su keturiais naikintuvais F-18 „Hornet“.

Italijos kariams pastiprinimą teiks Lenkijos karinių oro pajėgų kariai su keturiais naikintuvais MiG-29.

NATO padidino Oro policijos misijoje Baltijos šalyse dalyvaujančių sąjungininkų pajėgas reaguojant į pakitusią saugumo situaciją po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos ir stiprinant saugumą Baltijos regione. NATO naikintuvai misijai Baltijos šalių erdvei saugoti dislokuojami ir Estijoje bei Lenkijoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė