Savaitgalį Trakuose bus dalijamos šviesos dovanos (0)

 kaledostrakuose.lt nuotr.

kaledostrakuose.lt nuotr.

Kalėdų sostinė Trakai tęsia kalėdinių renginių maratoną ir kviečia į tikras lietuviškas – ilgas, storas ir šviesias – Kalėdas salos pilyje.

„Kaip ir dera per didžiąsias metų šventes, po  Kūčių vaišių ir sotaus Kalėdų stalo šeimose kviečiame pasižmonėti. Neapsiriksite pasirinkę Trakus. Juk Trakai senoji sostinė, valstybingumo simbolis, brangus kiekvieno Lietuvos valstybės piliečio širdžiai, o be to, jie –Kalėdų Senelių sostinė“, – sako Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas.

Gruodžio 26, 27, 28 dienomis Trakuose laukia susitikimai su Kalėdų Seneliu jo rezidencijoje, linksmybės su Trakų nykštuku, koncertai, pramogos pilies kieme, kalėdinė amatininkų mugė ką tik duris atvėrusiame Tradicinių amatų centre.

Gruodžio 27 dieną pilyje vyks neregėtas viduramžių karnavalas, kuriame bus paskelbta, kad Kalėdos įvyko ir todėl visos dvasios ir gyvieji žmonės kviečiami švęsti. Šiemet Trakai tapo senovinių žibintų miestu, todėl šventės dalyviai į pilį turės atsinešti bet ką, kas gali šviesti – žibintų, žvakių, žiebtuvėlių.

„Tinka ir šviečiančios šypsenos,  – tikina K. Vilkauskas. – Šviesime, kad sušildytume savo ir šalia esančių širdis. Dovanosime vieni kitiems neįprastas, bet labai brangias šviesos dovanas“.

Bus žarstomos ne tik šviesos dovanos, bet ir įspūdingiausi linkėjimai akcijoje „Atsisveikinimas su senaisiais Trakų pilies tiltais“. Visi norintys savo linkėjimus galės surašyti ir kartu su tiltą puošiančiais kaspinais, varpeliais juos pakabinti ant senųjų tiltų atramų. Kaip žinia, senieji tiltai kitąmet bus remontuojami, tad linkėjimai įgyja dar didesnę simbolinę prasmę.

Gruodžio 27-osios vakare svečiai galės apsilankyti Spices Jazz trio koncerte sveikatinimo ir poilsio parke „Slėnis“, gruodžio 28 dieną – koncerte Užutrakio dvaro rūmuose.

Kalėdų renginiai Trakuose vyksta jau nuo gruodžio pradžios ir tęsis iki pat Trijų karalių. Kalėdų Senelių sostine Trakai tapo jau ketvirtąjį kartą ir šios šventės rengėjai tvirtina, kad būtent Trakuose vyksta pačios ilgiausios pasaulio Kalėdos.

Šiemet Trakuose viešėjo Lenkijos, Estijos, Švedijos, Gruzijos Kalėdų seneliai bei šių šalių Lietuvoje ambasadoriai, pasidaliję savo kraštų tradicijomis, nudžiuginę meno mėgėjų pasirodymais. Paskutinis Kalėdų  Senelių renginys vyks kitų metų sausio 3 dieną, kuriame viešės Moldovos Kalėdų senelis.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė