Vilniaus šeimos centras „Baltų šalelė“ kviečia švęsti žiemos saulėgrįžą (0)

kaledu-elnias-baltusalele.lt-nuotr

baltusalele.lt nuotr.

Gruodžio 22 d.16:30 val.Vilniuje (Antakalnio g. 22B), Vilniaus šeimos centro „Baltų šalelė“ kiemelyje bus švenčiama Žiemos Saulėgrįžos šventė kurioje kviečiamos dalyvauti visos šeimos siekiančios puoselėti lietuvių etninę kultūrą.

„Žiemos saulėgrįžą. Tai viena iš svarbiausių keturių etninių švenčių Lietuvoje. Pavasarį švenčiame Pavasario lygę, vasarą – Rasas, o rudenį – Rudens lygę. Visi papročiai ir apeigos per šventes turi gilią prasmę – jie sutelkia žmogų ateinančio laikotarpio, darbams.“, – sako šventės rengėja ir  Šeimos centro „Baltų šalelė“ įkūrėja Alina Sinicė.

Pasirodo ,kad jau antra savaitė šeimos centro kieme stovi Jono Sabecko iš Panevėžio atvežta ir dovanota Didžioji Kaladė – Blukas, išraižyta runomis. „Šią savaitę vaikai su švietimo darbuotojais tampys blukiuką po savo ir kitus kiemus, rinkdami negandas, piktumą, viską, kas mus marina iš vidaus ir trukdo gyventi, tada per šventę jis bus deginamas, kartu su visu tuo kas buvo surinkta ir Didžiosios Kaladės. Bluko sudeginimas išreiškia viso blogo sunykimą ir Saulės ir šviesos sugrįžtuves“, – sako A. Sinicė.

Saulėgrįžos šventėje bus įvairių veiklų: „Zilučių kepyklėlėje“ vyks tradicinių patiekalų gaminimas – bus kepama grikių bapką, kūčią, verdamas kisielius; dirbtuvėlėse – bus gaminami rankų darbo žaisliukai Kalėdų eglutei; stebuklingų sveikinimų skrynelėje – galima bus paieškoti pačio nuoširdžiausio, pačio giliausio palinkėjimo artimam ir kartu švenčiančiam naujo meto pradžią. Skambės gyva muzika, bus galima įsisukti į šokį ar apeiginį ratelį; žinovai seks sakmes ir pasakas apie žiemos metą, elnią devynragį, kuris parnešė atgal saulę ant savo ragų. Vėliau visi šventės dalyviai žada kartu pasidžiaugti nudirbtais darbais ir vaišintis iš namų atsineštais gardėsiais.

„Tad kviečiame švęsti ir pradžiuginti vienas kitą būvimu kartu šeimose pasitinkant grįžtančią Saulę“, – ragina šventės rengėjai.

Jau antri metai kaip VšĮ „Sarmatika“ sudominusi ir subūrusi šeimas į bendruomenę, puoselėjančią baltiškąsias tradicijas, gilinasi į Lietuvos istoriją ir lietuvių tautinius papročius. Jos pastangomis Vilniuje Antakalnyje buvo atidarytas šeimos centras „Baltų šalelė“. Vaikai jame ugdomi ne mokant juos tautiškumo, o juo gyvenant. Vaikams rodoma meilė Lietuvai per spalvas, rankdarbius, istoriją, ekskursijas, vaidinimus, bei tautines šventes. Vaikų tėvai taip pat skatinami kartu su vaikais praleisti laiką šiame šeimos centre.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė