Ir rūbų dizainas, ir kinas gali tapti lietuviškos tapatybės išraiška (video) (0)

Rūbų dizainerės J.Rimkutė ir I.Ševiakovaitė | LLKC nuotr.

Rūbų dizainerės J.Rimkutė ir I.Ševiakovaitė | LLKC nuotr.

„Kuo toliau nuo Europos, tuo tautiečiai drąsiau sako, kad yra iš Lietuvos“, – teigia drabužių dailininkė Jolanta Rimkutė.

„LT identity“ – žinomiausia mados dizainerių dueto – Ievos Ševiakovaitės ir Jolantos Rimkutės – kūrybos pakraipa, aprėpianti ne tik drabužius, jų dizainą, bet ir įvairius kasdienius daiktus. Visa šiuose daiktuose atspindi dizainerių tikėjimą, jog čia ir dabar kuriame patys save – naujos tapatybės lietuvį, kurio kišenėse telpa ir pagarba praeičiai, ir drąsus žingsnis ateities link.
„Yra tapatybė, kurią reikia uždaryti muziejuje ir archyvuoti, o mes norime, kad tai, ką mes sukūrėme, būtų maksimaliai pritaikyta šiems laikams, o galimybių tai padaryti yra labai daug“, – įsitikinusi J. Rimkutė.

„LT identity“ suburta komanda savo darbais siekia analizuoti esamą kultūrinę Lietuvos piliečių patirtį, ieškoti naujų simbolių, šiuolaikinių tapatumo ženklų, kūrybiškai juos interpretuoti bei formuoti pozityvų Lietuvos piliečių požiūrį į save. Svarbus kolekcijų akcentas visada būna grafika, kurią kuria kartu dirbantys grafikos dizaineriai.

Laidos „Tapatybė.LT“ kūrėjams Jolanta Rimkutė prisipažįsta, jog vienas iš jos įkvėpimo šaltinių – talentingi pasaulio lietuviai.

„Mes kartą per metus organizuojame pasaulio lietuvių kūrybinę stovyklą. Šio projekto, pavadinto „Migruojantys paukščiai“, tikslas – suburti užsienyje ir Lietuvoje gyvenančius menininkus bei kūrybingus tautiečius bendrai veiklai. Yra sukurta, atiduota, padovanota daug puikių idėjų, kurioms tiesiog reikia laiko, kad jos būtų realizuotos. Bendravimas su lietuviais kūrėjais iš viso pasaulio mane labai praturtina. Žinau, kaip jaučiasi išvažiavę žmonės. Ir iš gerosios, ir iš blogosios pusės. Labai smagu, kad kūrėjai savo valia nori grįžti į Lietuvą, nori dalintis savo patirtimi. Tai mane labai maloniai džiugina ir įkvepia“, – prisipažįsta J.Rimkutė.

Dažnai užsienyje viešinti ir su ten įsikūrusiais tautiečiais bendraujanti dizainerė džiaugiasi, jog išeivijoje gyvenantys lietuviai nenutraukia ryšių su Lietuva bei stengiasi daryti viską, jog jų vaikai žinotų, iš kur kilę tėvai, kur jų šaknys.

„Londone esu buvusi lietuvių mokyklėlėje, kurioje vaikams vedžiau pamoką. Buvo labai įdomu bendrauti su vaikais, kurie yra gimę ir augę Anglijoje. Dar buvo labai smalsu sužinoti, su kuo jiems asocijuojasi Lietuva. Žinote su kuo? Su močiute. Užsienyje augantiems tautiečių vaikams Lietuva yra stebuklų šalis, kurioje jie atostogauja, kurioje juos supa ir jais rūpinasi geri žmonės“, – pasakoja J.Rimkutė.

Kita šio šeštadienio laidos „Tapatybė.LT“ tema:

Įvairius kino apdovanojimus pelnęs jaunosios kartos režisierius, populiarių lietuviškų muzikos klipų bei kino filmų kūrėjas Donatas Ulvydas nuoširdžiai tiki, kad kinas – vienas iš geriausių būdų nebrangiai ir greitai sutelkti pasaulio lietuvius bendram reikalui. Šią mintį patvirtina gausiai tautiečių lankomos Donato Ulvydo režisuotų filmų premjeros įvairiose pasaulio šalyse.

„Žinau, jog galiu būti apkaltintas naivumu ar banaliomis svajonėmis, tačiau manau, jog būtent kinas yra ta naujoji jėga, su kuria mes galime artinti tuos, kurie dabar yra atitolę. Jeigu kine yra teisingos žinutės, tuomet pigiausiomis priemonėmis galima pasiekti maksimalų rezultatą. Vienas iš pavyzdžių – „Tadas Blinda. Pradžia“. Man ir šiandien labai malonu prisiminti, kaip šis filmas sutelkė visus skirtinguose pasaulio kraštuose gyvenančius lietuvius“, – prisipažįsta D. Ulvydas.

„Tapatybė.LT“ – jau šį šeštadienį per LRT Lituanicą 23.30 val. val. Lietuvos laiku, 21.30 val. Londono laiku, 16.30 val. Niujorko laiku. Vedėjas Modestas Mastavičius.

Laidos anonsas:

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė