Apdovanoti 2014-ųjų metų kultūros ir meno puoselėtojai (0)

km-2014-apdovanojimai-lrkm.lt-nuotr

lrkm.lt nuotr.

Gruodžio 19 dieną dideliam būriui Lietuvos kultūros, profesionalaus ir mėgėjų meno kūrėjų buvo įteiktos 2014 metų Kultūros ministerijos premijos. Šįmet jomis apdovanoti per dvi dešimtis kultūros ir meno puoselėtojų ir viena įstaiga.

„Šiandien susirinkome pagerbti žmones, nes kultūra yra susijusi su žmonėmis ir be žmonių kultūros Lietuvoje nebus. Kultūros ministerijos premijos yra tapusios tradicija šalia Nacionalinių ir Vyriausybės kultūros ir meno premijų.

Turiu padėkoti Kultūros ir meno tarybai, kuri taip pat prisideda prie šios premijos skyrimo, turėdama išrinkti pačius verčiausius iš daugybės kultūrai ir menui nusipelniusių žmonių. Džiaugiuosi, kad šie žmonės yra iš įvairių sričių: menininkai, meno kolektyvų regionuose vadovai, pedagogai, ugdantys kūrybingą jaunimą ir kūrybingą Lietuvą, ir tą darbą atliekantys su meile“, – sakė kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Lietuvių literatūros tyrinėtojai, vertėjai dr. Daliai Emilijai Staškevičienei (kūrybinis slapyvardis Dalia Dilytė) įteikta Martyno Mažvydo premija už nuopelnus Lietuvos valstybės kalbai, raštijos istorijai ir knygos menui už monografiją „Kristijono Donelaičio pasakėčios“.

Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras pagerbtas premija už geriausiai parengtus ir vykdytus vaikų ir jaunimo kultūrinio švietimo projektus.

Apdovanojimai už geriausiai parengtus ir vykdytus vaikų ir jaunimo kultūrinio švietimo projektus taip pat įteikti viešosios įstaigos „Vikingų kaimas“ direktorei Juditai Korsakienei, tautodailininkei, meno kūrėjai Odetai Tumėnaitei–Bražėnienei ir Zanavykų muziejaus direktorei Rimai Vasaitienei.

Apdovanojimais už tradicinės kultūros puoselėjimą ir skleidimą pagerbti Margarita ir Petras Baršauskai, Jelena Torgovič ir Diana Tomkuvienė.

Alytaus kraštotyros muziejaus Istorijos skyriaus vedėjai, muziejininkei Vilmai Jenčiulytei ir Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centro Metalo dirbtuvių vadovui Rimvydui Derkinčiui įteikti apdovanojimai už muziejininkystės ir muziejų vertybių restauravimo darbus.

Apdovanojimais už publicistinius kūrinius pagerbti Henrikas Gudavičius, Audronė Meškauskaitė ir Eglė Vitig (Wittig).

Fotomenininkui Gintarui Česoniui įteikta Balio Buračo fotografijos meno premija.

Irena Krivienei, Vilniaus universiteto bibliotekos generalinei direktorei, įteiktas apdovanojimas už bibliotekininkystės, bibliografijos, knygotyros mokslinius tyrinėjimus bei praktinę veiklą bibliotekose.

Metų debiuto apdovanojimas atiteko Vitaliui Augustui Serapinui, o Jaunojo kūrėjo apdovanojimais paskatinti teatro režisierius Artūras Areima, muzikas Gediminas Gelgotas ir vizualaus meno kūrėjas Robertas Narkus.

Jolantai Pupkienei, Anykščių kultūros centro Troškūnų skyriaus renginių rengėjai, įteiktas apdovanojimas už kūrybingą veiklą kultūros centruose.

Apdovanojimą už tarpkultūrinio dialogo skatinimą pelnė žurnalistė Justina Lasauskaitė už televizijos laidų ciklą apie Kauno tautines bendrijas.

Apdovanotuosius ir jų pasveikinti į Kultūros ministerija susirinkusiuosius gražiomis Kalėdų laukimo dainomis ir giesmėmis pagerbė Vilniaus mokytojų namų mišrus choras „Bel Canto“, vadovaujamas Artūro Dambrausko.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė