VU atidaromas modernus lazerinis kompleksas „Naglis“ (0)

Eksplos inžinierius derina lazerį | Ekspla nuotr.

Eksplos inžinierius derina lazerį | Ekspla nuotr.

Gruodžio 19 d., penktadienį, 15 val. Vilniaus universiteto (VU) Lazerinių tyrimų centre (Saulėtekio al. 10) atidaromas naujas lazerinis kompleksas „Naglis“.

Atidarymo metu bus galima apžiūrėti mokslines laboratorijas, svečiai ir dalyviai bus supažindinti su lazerinio komplekso paskirtimi.

Naujasis nacionalinės ir tarptautinės prieigos daugiafunkcinis lazerinis kompleksas yra integrali Saulėtekio slėnio infrastruktūros dalis. Jis buvo kuriamas VU Lazerinių tyrimų centro pagrindu, pristatant papildomas patalpas ir jose įrengiant mokslines laboratorijas, kurios bus integruotos į bendrą mokslinių tyrimų erdvę bei studijų sistemą.

Komplekso laboratorijose instaliuotos didelės energijos ir didelės vidutinės galios lazerinės sistemos bei šiuolaikiška plataus spektrinio diapazono diagnostikos įranga. Ji bus naudojama naujų perspektyvių lazerių ir šviesos technologijų mokslinių sričių plėtojimui bendradarbiaujant su užsienio mokslo centrais bei mokslininkais iš kitų Lietuvos institucijų, tarptautinės prieigos teikimui, naujų lazerinių technologijų kūrimui kartu su Lietuvos lazerinių technologijų sektoriaus įmonėmis.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė