Užsienio reikalų ministras pristatė svarbiausius praėjusių metų darbus (0)

URM nuotr.

URM nuotr.

Santykių su ES Rytų partnerėmis gilinimas, nuosekli parama Ukrainai, aktyvi narystė JT Saugumo Taryboje bei ekonominės diplomatijos veikla – šias prioritetines 2014 metų veiklas išskyrė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius metinėje spaudos konferencijoje gruodžio 18 dieną.

„Maža šalis gali daug pasiekti, jei sutelkia savo jėgas“, – sakė ministras, pažymėdamas Lietuvos veiklą mobilizuojant partnerius teikti politinę, diplomatinę ir finansinę paramą Ukrainai,

taip prisidedant prie taikos ir stabilumo Europoje kūrimo.

„Buvome labai aktyvūs plėtojant santykius su ES Rytų partnerėmis tiek dvišaliu, tiek ir ES lygmeniu. Tokia Lietuvos veikla buvo palankiai įvertinta visose šešiose Rytų partnerystės šalyse“, – sakė L. Linkevičius.

Ministras pažymėjo, kad didelis dėmesys skirtas Jungtinių Tautų tematikai, sprendžiant tarptautinius iššūkius, siekiant taikos ir tarptautinio saugumo stiprinimo. Visus metus Lietuva vadovavo Saugumo Tarybos Kovos su terorizmu komitetui bei Sankcijų komitetams: Centrinės Afrikos Respublikai ir Jemenui, vasario mėnesį Lietuva pirmininkavo Saugumo Tarybai.

Ministras vertina Ekonominės diplomatijos tarybos veiklą ir jos dialogą su verslu bei asocijuotomis struktūromis ieškant sprendimų iššūkiuose, su kuriais pastaruoju metu susiduria Lietuvos verslas.

Šiemet daug nuveikta ir konsulinių paslaugų gerinimo srityje: toliau plečiamas išorės paslaugų teikėjų tinklas – steigiami Lietuvos vizų centrai, išplėstas diplomatinis atstovavimas – priimtas sprendimas steigi ambasadą Pietų Afrikoje, generalinį konsulatą Los Andžele, išplėstas garbės konsulų tinklas.

Apžvelgdamas kitų metų svarbiausius darbus ministras pažymėjo Ukrainos klausimą, santykių su Rytų partnerėmis stiprinimą, bei Rytų partnerystės viršūnių susitikimą Rygoje. JT Saugumo Taryboje Lietuva toliau skirs dėmesį  teisės viršenybės ir žmogaus teisių stiprinimui, konfliktų prevencijai, žurnalistų saugumui ir smulkiųjų ginklų plitimo grėsmėms, o gegužės mėnesį pirmininkaus JT Saugumo Tarybai.

„Kitais metais tikimės pradėti derybas dėl narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje. Narystė šioje organizacijoje, tikime, teigiamai paveiks ne tik ekonomiką, bet ir šalies įvaizdį“, – sakė L. Linkevičius.

Ministras pažymėjo, kad kitais metais didelis dėmesys toliau bus skiriamas ekonominei diplomatijai, naujų rinkų paieškai, taip pat informacinio saugumo stiprinimui, ypač telkiant bendraminčius ES lygmeniu.

Susipažinti su 2014 m. Užsienio reikalų ministerijos ataskaita galima čia.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė