Miškininkai: išdalintos eglių šakos – visų mūsų dovana gamtai (0)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Visi, kurių namuose dar nekvepia Kalėdomis, šiandien galėjo į namus parsinešti eglių šakų, kurias dovanojo miškininkai. Visoje Lietuvoje, šimto miestų ir miestelių centrinėse aikštėse vykusios akcijos „Parsinešk Kalėdas į savo namus!“ metu padovanota per 100 tūkstančių eglių šakų.

Tai tradicinė, jau šešerius metus Generalinės miškų urėdijos rengiama miškininkų veiklą, kuria skatinama tausoti gamtą. Rengėjai įsitikinę, jog vietoj eglutės papuošus jos šakas, galima ir medį išgelbėti, ir džiaugtis gyvos eglės žaluma bei kvapu.

„Skleisdama aplinkosaugos ir ekologijos idėjas, ši akcija kviečia būti draugiškais gamtai. Kaip ir kasmet ši akcija ne tik daugybei namų suteiks šventinio jaukumo, bet ir padės išsaugoti mūsų miškus žaliuojančius, – sako šių metų akcijos globėjas aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.  – Didžiosios metų šventės – tai ypatinga nuotaika, nuoširdumas, artimųjų ir draugų būrys ir jas pasitinkant visai nebūtina kirsti eglučių. Liūdna, kad šventėms praėjus, eglutės nukloja kiemus, gatves, patvorius arba sugrūdamos į šiukšlių konteinerius“.

Pirmą kartą prieš devynerius metus surengta akcija kasmet populiarėja ir eglių šakos tiesiog išgraibstomos. Išdalintų eglių šakų kiekis per tuos metus nuo keliasdešimt tūkstančių išaugo iki šimto tūkstančių. „Toks eglių šakų kiekis prilygsta maždaug tūkstančiui brandžių eglių, o tūkstantis tokių eglių – tai vienas hektaras eglyno, išgelbėtas nuo kirtėjų“,  – sako generalinis miškų urėdas dr. Rimantas Prūsaitis.

„Stengiamės paruošti kuo gražesnių eglių šakų, kad žmonės turėtų iš ko pasirinkti. Šakos atkeliavo iš paruoštų miško kirtimų valksmų ir nė viena eglutė nebuvo nukirsta. Ši akcija – puiki galimybė nukirstas ar dirbtines eglutes pakeisti gyvomis miško dalelėmis. Ar išties negalima apsieti be gyvos eglutės, kad sukurtume šventinę nuotaiką namuose?“ – klausia Vilniaus miškų urėdas Artūras Nanartavičius.

Prisijungusiems prie gražaus sumanymo kartu su šakomis įteikta ir simbolinių dovanų – eglių kankorėžių. Tai miškininkų padėka už supratingumą saugant ir tausojant gamtą.

Toks yra ir pagrindinis šios veiklos tikslas – skatinti žmones išsaugoti kuo daugiau medelių. Taip pat siekiama kovoti su savavaliautojais, kurie neteisėtai kerta eglutes. Miškininkų teigimu, prieš kelerius metus iškelta mintis išsaugojo tūkstančius eglučių, sumažėjo ir nelegalių miško kirtimų. Tai ir miškininkų darbo, ir visuomenės sąmonėjimo pasekmė.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė