LEU kviečia į edukacinės operos „Gripino svajonė“ premjerą (0)

Vytautas Barkauskas | asmeninio archyvo nuotr.

Vytautas Barkauskas | asmeninio archyvo nuotr.

Gruodžio 18 d. 16 val. Lietuvos edukologijos universiteto aktų salėje (Studentų g. 39, Vilnius) vyks operos „Gripino svajonė“ premjera iš trilogijos „Garsų istorijos“.  Tradiciškai prieš pat šv. Kalėdas Lietuvos edukologijos universitete (LEU) kompozitorius ir LEU dėstytojas Vytautas Barkauskas jaunesnysis pristatys operą „Gripino svajonė“, kuri sukurta 2014 metais ir skirta jaunimo auditorijai. Tai trečiasis veikalas iš trilogijos „Garsų istorijos“.

Pernai prieš pat šv. Kalėdas V. Barkauskas taip pat nudžiugino operos gerbėjus. Mokiniai ir būsimieji mokytojai, kuriuos jungia bendra meilė muzikai, žiūrovams pristatė nekomercinę operą šiuolaikine tematika – kompiuterizacija. Išskirtinis operų bruožas – edukacinė pažintis su muzikos pasauliu tiesiogine prasme. Jose veikia muzikos garsai, kurie žiūrovus supažindina su elementaria muzikos teorija. Spektakliai pasižymi dinamiškumu, kontrastingumu, o kartu ir nuosekliai pagrįsta muzikine tematika.

„Gripino svajonė“, kaip ir dvi ankstesnės operos, yra edukacinio pobūdžio. Jos pažintinė tema – muzikos tonalumas ir atonalumas. „Ši opera yra tarsi ankstesniųjų tęsinys, tačiau papildyta ir nauja tematika, ir naujais personažais: Dodeka iš Fonijos, dvyniais Mažoru ir Minoru“, – pasakoja V. Barkauskas.

Miuziklo veiksmo aplinka – kompiuterio virtuali erdvė, o pagrindiniai personažai – muzikos garsai (Do, Re, Mi, Fa ir t. t.). Taigi veiksmas itin šiuolaikiškas, informatyvus, pažintinis. „Kūrinyje pasakojama apie šių laikų dienas, virtualųjį pasaulį, kuriame gyvena muzikiniai garsai. Jeigu yra virtualus pasaulis, tai jame gyvena ir virusas, kurio vardas Gripinas. Jis nuolatos kenkia“, – apie siužetą pasakoja V. Barkauskas ir priduria, kad tarp veikėjų yra ir šiuolaikinė muzikos mokytoja.

Naujausioje trilogijos dalyje išlieka bendra tema visoms operoms – meilė garsams ir muzikai. Operą atliks Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo mokslų fakulteto Muzikos katedros I–IV kursų studentai.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė