Seime vyks diskusija dėl sovietų genocido vykdytojų atsakomybės (0)

Ieškoma partizanų palaikų | G.Petrausko nuotr.

Ieškoma partizanų palaikų | G.Petrausko nuotr.

Gruodžio 19 d., penktadienį, 12 val. Seimo Lietuvos Tarybos salėje vyks apskritojo stalo diskusija „Sovietų genocido vykdytojų atsakomybė už veikas“. Renginį organizuoja Visuomeninė taryba prie Seimo Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisijos. Koordinatorius – Seimo narys Arimantas Dumčius.

2014 m. Lietuvos teismuose buvo nagrinėjamos užvilkintos baudžiamosios bylos, susijusios su pasipriešinimo sovietų okupacijai ir okupaciniam režimui dalyviais – Lietuvos partizanais. Visuomeninės tarybos prie Seimo Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisijos nuomone, teismų nuosprendžiai yra akivaizdžiai neteisingi. Remiantis Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo 2014 m. kovo 18 d. nutarimu, genocido sąvoka yra galiojanti ir teisėtai veikianti bei vartojama Lietuvos aktuose, todėl gali būti atnaujintas genocido bylų nagrinėjimas. Lietuvos teismų sprendimai paskatino Visuomeninės tarybos narius ir nevyriausybines organizacijas rengti diskusiją, kurioje bus išklausytos teisės specialistų ir nevyriausybinių organizacijų nuomonės bei pozicijos dėl teismų praktikos bylose, susijusiose su sovietų genocido vykdytojų neišvengiama atsakomybe.

Norintys dalyvauti diskusijoje prašomi registruotis el. p. aupoci@lrs.lt, mob. 8 616 19 387. Registracija vyks iki gruodžio 18 d. 17 val.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė