Spaudos konferencija – „Pasaulio lietuvių vienybės karūna“ (tiesioginė transliacija, video) (8)

Pasaulio lietuvių vienybės karūna | lietosfondas.lt nuotr.

Pasaulio lietuvių vienybės karūna | lietosfondas.lt nuotr.

Gruodžio 18 d. 9.30 val. Seimo spaudos konferencijų salėje įvyko spaudos konferencija skirta pristatyti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtą paminklą „Pasaulio lietuvių vienybės karūna“. Spaudos konferencijoje dalyvavo Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė, skulptorius Gediminas Radzevičius, Europos parko įkūrėjas Gintaras Karosas, Seimo nariai Valentinas Stundys, Valdas Skarbalius ir Ona Valiukevičiūtė.

Paminklas „Pasaulio lietuvių vienybės karūna“ bus skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimto metų sukaktuvėms.Paminklo sumanytojai „Lėtos“ fondas ir projekto įgyvendinimo iniciatyvinės grupės nariai teigia, kad „šis paminklas savo simboliais išreikš pasaulio lietuvių vienybės idėją, susitelkimą nepriklausomai Lietuvos valstybei išsaugoti ir sustiprinti“.

Paminklas „Pasaulio lietuvių vienybės karūna“ bus skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimto metų sukaktuvėms. Paminklo sumanytojai „Lėtos“ fondas ir projekto įgyvendinimo iniciatyvinės grupės nariai teigia, kad „šis paminklas savo simboliais išreikš pasaulio lietuvių vienybės idėją, susitelkimą nepriklausomai Lietuvos valstybei išsaugoti ir sustiprinti“.

Tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją iš Seimo galima buvo stebėti ČIA arba ČIA.

Vykstant spaudos konferencijai jos dalyviams klausimus galima buvo užduoti ir internetu. Nuoroda į klausimų uždavimo sistemą (veikė spaudos konferencijos metu) ČIA.

Žiūrėkite spaudos konferencijos tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašą:

httpv://youtu.be/1gFyF5dFaW4

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

8 komentarai

 1. Skalvė:

  Gražus ir didingas paminklas.

 2. Karolina:

  Blogai. Labai. Labai blogai.
  15:00 vaizdas yra šimtą kartų geresnis, nei siūlomas projektas.
  Labai blogai.

 3. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Visokiu cia minciu dar bus. Atsimenu diskusija Kaune kur pastatyti Vytauto Didziojo paminkla…. ar origanalioje vietoje Panemuneje ar kur kitur. Ir galiu pasakyti, kad buvo surastas sprendimas Laisves alejoje prie Savivaldybes. Tai judri vieta, visi mato ir malonu matyti. Taigi imdamas analogija ir Onos Valiukevicutes pasiulyma, kuriam graziai pritare Algirdas Endriukaitis…. Vilniuje, Lukiskiu aikste tai labai tiktu…. judri vieta, visi mato, gyvybingas paminklas – KARUNA. Kaip matau, vieni uz tai kad ramioje vietoje, o kiti judrioje vietoje. Aisku cia labai svarbi yra Gedimino Radzeviciaus nuomone, nes jis yra idejos autorius. Kartu yra labai pavojinga pradeti diskutuoti del vietos…. cia gali buti milijonas nuomoniu ir tada gali ir pats reikalas suzlugti. Manyciau, kol renkami pinigeliai…. lygia greta gali buti sprendziamas ir pastatymo vietos klausimas….. nereikia sustoti… ir jei nieko vertesnio negalima surasti…. tai ir Europos parkas bus gerai. Esu apkiautes ir labai, nes manau, kad Vilniui tas Lukiskiu aikstes pavadinimas… na nei sioks nei toks…. kaip kalejimas…. Manyciau pastacius ta paminkla, tai aikstei tiktu pavadinimas PASAULIO LIETUVIU VIENYBES AIKSTE! Butu prasminga.

 4. Goda:

  Mišką iškirsti?

  Tai blogos krypties uždavimas nuo pat pradžių. Jei erdvė aplink paminklą atrodo netobula, gal geriau pasodinkit mišką arba sodą?

 5. Kažin:

  Esame už valstybės išlaikymą, jos gyvavimą, o ne jau tik už jos atminimo įamžinimą, taigi paminklui vieta yra pačiame mieste – ten, kur vyksta gyvenimas, o ne už kelių dešimčių nuo Vilniaus miškelyje esančiame Europos parke. Valstybės gyvavimą ir turėtų teigti monumentas. Matyt, kad Lukiškių aikštė nelabai tam tiktų, tačiau erdvės prie Seimo, Rotušės, Filharmonijos ar net artimoje Katedros aikštės aplinkumoje vietos jam visai galėtų būti priimtinos.
  Be to, pagrindiniu dvasiniu, idėjiniu, pasaulėžiūriniu Lietuvos vienybės simboliu žiūrint istoriškai yra vadinami Gedimino stulpai, taigi jie, o ne Vytis tiktų būti paminklo centrine detale. Vytys galėtų stovėti lyg pasitinkančios ateinančius prie monumento. Atitinkamai yra keistini ir kiti jo skulptūriniai sprendiniai.

 6. LosAngeles:

  kieno kieno? …. vieningumo…. Tagi matem visi vieninguma, birzelio 29-aja tauta, valdzios aktyviai palaikoma, ji pademonstravo. Kadangi valdzia tokio norejo, tauta ‘pritare’, tai panasu apie toki ‘vieninguma’ ir kalbama. Aciu, gal nereikia…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė