Baltijos šalių ir Lenkijos gynybos ministrai sutarė dėl bendro atsako atgrasant Rusiją (0)

Baltijos šalių ir Lenkijos gynybos ministrai  | kam.lt, G. Dieziņš nuotr.

Baltijos šalių ir Lenkijos gynybos ministrai | kam.lt, G. Dieziņš nuotr.

Gruodžio 11–12 d. Cesyje, Latvijoje susitikę Baltijos šalių ir Lenkijos gynybos ministrai sutarė dėl bendro atsako atgrasant Rusiją regione.

„Baltijos šalys ir Lenkija susiduria su tomis pačiomis grėsmėmis, todėl bendras mūsų atsakas yra ypač svarbus. Vieningai dirbkime, kad Rusija suprastų, jog jos bandymai patikrinti NATO kolektyvinės gynybos principus turėtų reikšmingų pasekmių“, – susitikimo metu kalbėjo Juozas Olekas.

J. Olekas paragino gynybos ministrus vieningai siekti NATO sąjungininkių Velse priimtų sprendimų įgyvendinimo, akcentuodamas nuolatinių NATO pajėgų buvimą, NATO vadovavimo ir valdymo elementų steigimą bei išankstinį ginkluotės bei įrangos dislokavimą Baltijos šalyse ir Lenkijoje.

Ministrai sutarė, kad šios priemonės turėtų būti įgyvendintos iki 2016 metais Varšuvoje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo.

Ministras J. Olekas taip pat pakvietė kolegas sekti Lietuvos pavyzdžiu ir apsvarstyti galimybę teikti karinę paramą Ukrainai. „Tai parodytų mūsų solidarumą su Ukraina jų kovoje už laisvę ir nepriklausomybę prieš Rusijos agresiją“, – sakė J. Olekas.

J. Olekas pasiūlė Baltijos šalims ir Lenkijai koordinuoti pastangas siekiant padėti Ukrainai reformuoti kariuomenę. Kaip pavyzdį J. Olekas pateikė trišalę Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG projektą, skirtą didinti Ukrainos kariuomenės sąveiką su NATO.

Susitikimo metu Baltijos šalių gynybos ministrai patvirtino Baltijos šalių operacinių planų koordinavimo gaires. Bendrai kuriamas Baltijos šalių jungtinio štabo elementas turės parengti konkrečius planus dėl Baltijos šalių veiksmų galimos karinės krizės atveju.

Gruodžio 11–12 d. Baltijos šalių gynybos ministrų susitikime taip pat dalyvavo Baltijos valstybių kariuomenių ir karinės žvalgybos vadai ir gynybos politikos direktoriai.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė