VU gamtininkai kviečia į nepaprastą Kalėdinį miuziklą „Pasiklydę laike“ (0)

Vilniaus-Universiteto-GMF-Muziklas-1Gruodžio 16 d., antradienį, 19 val. Vilniaus universiteto (VU) didžiojoje salėje (Čiurlionio g. 21–27, Vilnius) Gamtos mokslų fakulteto (GMF) Muzikinis teatras surengs kasmetine kalėdinė tradicija tapusį nepaprastą studentišką miuziklą. Šiemet Jūsų dėmesiui ir džiaugsmui bus pristatytas miuziklas „Pasiklydę laike“.Bilietus bus galima įsigyti vietoje.

Kai išgirstate žodį „miuziklas“, ko gero pirma mintis, kuri gimsta Jūsų galvoje – tai amerikietiški paauglių filmai, tokie kaip „High School Musical“, kuriuose dėl dainavimo pamišęs jaunimas apdainuoja kiekvieną savo sielvarto ar džiaugsmo akimirką.

Paskui jaunimą ir jo madas nespėjantys žmonės, arba tiesiog Rytų kultūros mėgėjai, dažniausiai „miuziklą“ susietų su Bolivudinėmis melodramomis ir egzotiškais Indijos šokiais.

Po gruodžio 16 dienos šiuos variantus teks pamiršiti ir žodis „miuziklas“ ims sietis su šiuo Vilniaus Universiteto GMF rengiamu kasmetiniu renginiu.

Vilniaus-Universiteto-GMF-Muziklas-1 (1)

Miuziklas | rengėjų nuotr.

Vilniaus Universiteto GMF Muzikinis teatras kitų metų pavasarį švęs savo tryliktąjį gimtadienį. Muzikinio teatro idėja gimė 2003 metais, kuomet kasmetinių Gamtininkų Dienų (GaDi) proga viena iš studenčių pasiūlė renginyje pademonstruoti savo talentus ir sukurti miuziklą. Surinkus kūrybiškiausius, muzikuoti, šokti ir dainuoti mokančius studentus buvo pristatytas pirmas miuziklas, pavadinimu „Coliukė“. Miuziklo tradicija neišnyko, tačiau bėgant metams šis renginys tapo Kalėdiniu.

Vilniaus-Universiteto-GMF-Muziklas-1 (2)

Miuziklas | rengėjų nuotr.

Vilniaus Universiteto Gamtos mokslų fakulteto muzikinis teatras – tik oficialus pavadinimas, jame galima surasti atstovų iš daugelio prestižiškiausio Lietuvos universiteto fakultetų – prie jo veiklos prisideda komunikacijos, filologijos, medicinos, istorijos ir kiti studentai, kuriuos sieja bendri pomėgiai – muzika, šokis ir teatras. Ryšių jie dažnai su muzikiniu teatru nenori nutraukti net ir baigę studijas, prisidėdami prie jo gyvavimo organizacine veikla ar gavę muzikanto, šokėjo ar aktoriaus vaidmenį ant scenos.

Paklausti, kas labiausiai traukia kiekvieną kartą grįžti į repeticijų salę ruošti Kalėdinio spektaklio, studentai choru traukia, kad visko esmė yra spektaklio kūrimo procesas. Nors aktoriai sako, kad svarbu žiūrovui parodyti kokybišką spektaklį, tačiau jeigu į kiekvieną repeticiją neeitų kaip į šventę, gero miuziklo sukurti nepavyktų. Muzikinis teatras – tai vieta, kurioje galima nors trumpam atitrūkti nuo sunkaus mokslo, kuris kartais be gailesčio prispaudžia ir nepaleidžia studentų.

Prie spektaklio kūrimo prisideda gyvą muziką atliekantys muzikantai, teatro nariai bendromis pastangomis kuria scenarijų ir dekoracijas miuziklui. Studentus koordinuoja profesionalų komanda – režisierė Agnė Vaitkevičienė, choreografė Gytė Bartoš, choro ir muzikantų vadovės Indrė Grigaitytė ir Rūta Bertašiūtė. Galbūt apsilankę miuzikle ant scenos išvysite ir kylančių, būsimų teatro, muzikos ar šokio žvaigždžių?

Muzikinio teatro nariai ne tik kuria miuziklus, bet ir užsiima papildoma, ne Kalėdine, veikla. Kiekvieną pavasarį, o nuo šiol – ir rudenį, Vilniaus Universiteto studentai demonstruoja savo dainavimo talentą atviruose ir nemokamuose akustinės muzikos vakaruose, taip pat nėra praleidę nė vienos Gatvės Muzikos Dienos nuo pat šios tradicijos sukūrimo 2007 metais.

Vilniaus-Universiteto-GMF-Muziklas-1 (3)

Miuziklas | rengėjų nuotr.

Mmiuziklas „Pasiklydę laike“pasakoja dviejų merginų, atkeliavusių iš praeities į naują, nepažįstamą pasaulį, istorija. Nuotykiai ateityje paveikia tiek jas pačias, tiek ateityje gyvenančios visuomenės gyventojus. Šių žmonių gyvenimas vieniems gali atrodyti utopinis, kiti jo gali visiškai nesuprasti, o kaip atrodys Jums?

Miuziklo metu skambanti gyva muzika ir Maiklo Džeksono (Michael Jackson) zombių šokių žingsneliai padės visiems nusikelti į 80-uosius metus ir pajusti tų laikų dvasią.

Gruodžio 16 diena – Vilniaus Universiteto Gamtos mokslų fakulteto Didžiojoje Auloje pasiklysite laikmečiuose ir nebesuprasite, kur esate.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė