Lietuvos kariuomenės rezervas šiemet pasipildė daugiau nei 700 karių (0)

kariai_karys.lt

karys.lt nuotr.

Gruodžio 12 d. Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje (Jonavos r.) Lietuvos Respublikai prisiekė 38-oji Bazinių karinių mokymų karių laida – 51 karys.

Tai paskutinioji, 13-oji šiais metais pašaukta karių laida. Iš viso 2014 metais į Bazinius karinius mokymus buvo pašaukta per 900 jaunuolių, iš jų mokymus baigė ir aktyvųjį Lietuvos kariuomenės rezervą papildė daugiau nei 700 karių.

Iškilmingos priesaikos metu visų prisiekusių karių vardu teisė skaityti priesaikos tekstą ir pagerbti Mokomojo pulko kovinę vėliavą suteikta jaunesniajam eiliniui Vytautui Grigauskui.

Iš Kauno į Bazinius karinius mokymus atvykęs karys yra baigęs Vytauto Didžiojo universiteto teisės studijas. Pasak instruktorių, tarnybos metu jaunuolis pasižymėjo kaip motyvuotas ir gerai savo pareigas vykdantis karys.

„Į Bazinius karinius mokymus atėjau todėl, kad noriu pradėti profesinę karo tarnybą kariuomenėje. Labiausiai kario profesija mane sužavėjo disciplina, karinių dalykų treniruotėmis, atsakomybe už save ir savo draugus“, “ – pasakodamas apie sprendimą pradėti Bazinius karinius mokymus teigė j. eil. V. Grigauskas.

Paskutinę priesaiką Lietuvai šiais metais davę jaunuoliai į tarnybą Mokomajame pulke buvo pašaukti lapkričio 24 dieną.. Naujokai į bazinius karinius mokymus atvyksta iš įvairių Lietuvos regionų. Į paskutinio šaukimo šiais metais mokymus daugiausia jaunuolių susirinko iš Vilniaus ir Kauno, taip pat Šiaulių, Klaipėdos regionų. Bazinius karinius mokymus jaunuoliai dažniausiai renkasi dėl galimybės siekti profesinės karo tarnybos, šių mokymų taikomų lengvatų studijuojant, darbo subsidijų galimybės, noro išbandyti save, įgyti karinių žinių

Į Bazinius karinius mokymus  savanoriškumo pagrindais kviečiami 18-35 metų karo prievolininkai, neatlikę privalomosios pradinės karo tarnybos. Jaunuoliams, baigusiems bazinius karinius mokymus, įskaitoma privalomoji pradinė karo tarnyba, sėkmingai baigę mokymus galės siekti sudaryti profesinės karo tarnybos sutartis.

Jaunuoliams, atlikusiems bazinius karinius mokymus, naujoje Karo prievolės įstatymo redakcijoje numatytos skatinamosios priemonės – dalies sumokėtos studijų kainos atlyginimas, pirmenybė darbinantis į valstybės tarnybą, taip pat numatytas darbo ir įdarbinimo subsidijavimas ir kt.

Baziniai kariniai mokymai rengiami siekiant užtikrinti kariuomenės mobilizacijos rezervą ir sudaryti sąlygas jaunuoliams įgyti pagrindinį karinį pasirengimą, siekti profesinės karo tarnybos kario karjeros Lietuvos kariuomenėje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė