VU mokslininko vardas tarp kvantinės chemijos korifėjų (1)

VU vyresnysis mokslo darbuotojas, dr. Kęstutis Aidas | E. Kurausko nuotr.

VU vyresnysis mokslo darbuotojas, dr. Kęstutis Aidas | E. Kurausko nuotr.

Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto mokslininkas dr. Kęstutis Aidas tapo DALTON kodo kūrėjų grupės nariu.
Fizikams ir chemikams, tiriantiems molekules, kristalus, kitus sudėtingus molekulinius ir atominius darinius bei vyksmus, dažnai tenka ne tik eksperimentuoti, bet ir atlikti įvairaus lygio teorinius bei modelinius skaičiavimus. Tam yra sukurti programiniai paketai (kodai), iš kurių bene žinomiausi tarp fizikų ir chemikų – GAUSSIAN ir GAMESS. Tokių kodų kūrėjai yra aukščiausio lygio specialistai, jų dėka programiniai paketai yra universalūs ir turi vartotojams itin patogias sąsajas, todėl jais savo darbe gali naudotis net ir studentai.

Atsilygindami kūrėjams, vartotojo lygmens mokslininkai, pasinaudoję tokiomis programomis, cituoja jas savo straipsniuose. Nuo šių metų su dideliu malonumu galėsime cituoti vis labiau populiarėjantį „Dalton2013“ kodą, kurio kūrėjų grupėje matysime ir VU fiziką dr. Kęstutį Aidą.

Elektroninės struktūros modeliavimo programoje „Dalton2013“ įgyvendinta galimybė našiai modeliuoti plačią molekulinių sistemų energetinių, struktūrinių ir spektrinių parametrų gamą įvairaus sudėtingumo artiniais, tokiais kaip Hartri ir Foko, tankio funkcionalo, daugiakonfigūraciniais, daugiadalelės trikdžių teorijos bei susietųjų klasterių koreliaciniais metodais. Platus elektroninės struktūros metodų spektras leidžia itin tiksliai modeliuoti mažas ir vidutinio dydžio molekules, o taikant jungtinius kvantinės mechanikos ir molekulinės mechanikos modelius – ir itin dideles, iš tūkstančių atomų sudarytas (makro) molekulines sistemas.

Dr. Kęstutis Aidas 2006 m. su pagyrimu baigė aplinkos ir cheminės fizikos magistro studijas Vilniaus universitete, 2010 m. tapo chemijos mokslų daktaru Kopenhagos universitete, Danijoje, 2010–2012 m. stažavosi Karališkajame technologijos institute Stokholme, Švedijoje, dirbo projekte NANOQUANT (Pietų Danijos universitetas, Odensė, Danija), kurį finansavo Europos Komisija. Šiuo metu jis – vyresnysis mokslo darbuotojas gimtajame Vilniaus universiteto Fizikos fakultete. Dr. K. Aidas yra daugiau kaip 30 kvantinės chemijos straipsnių, paskelbtų aukšto reitingo moksliniuose žurnaluose, bendraautoris.

Kategorijos: Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė